Tani druk

Niejedna spółka ma właściwy zestaw różnego typu pieczątek, ponieważ są one wymagane każdego dnia

Różne pieczątki możemy zobaczyć zazwyczaj w kilku działach w niejednej spółce. Jednak razem jest ich zazwyczaj dość pokaźna ilość.
Biznesowe pieczątki z reguły kojarzą się nam z takimi, na których widnieje nazwa przedsiębiorstwa oraz pozostałe niezbędne informacje, takie jak przykładowo adres czy numer kontaktowy.

sposób

W obecnych czasach regularnie zobaczyć można również takie, na których umieszczono numer konta firmy. Jest to znacznie szybsze aniżeli wpisywanie długiego ciągu cyfr.

Jeżeli zamieszczona tu wykładnia jest dla Ciebie przekonująca, to przeczytaj dodatkowo pozostałe wypowiedzi na temat, który był poruszony w tym poście.

Na dodatek w pośpiechu zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że się pomylimy. Rzecz jasna prezes posiada jeszcze swą osobną pieczątkę z imieniem, nazwiskiem oraz stanowiskiem. Jednak jest jeszcze jedna bardzo ważna pieczątka, o której niewiele osób pamięta. Chodzi o datownik. Jest to specjalny typ pieczątki, który w odróżnieniu od wszystkich innych ma ruchome części. Jak sama nazwa wskazuje, taką pieczątką poświadczamy daty przykładowo wpłynięcia płatności albo wystawienia faktury. Zatem powinna posiadać ona 8 ruchomych części, w których będzie można przestawiać kółka tak, aby można było ustawić dzisiejszą datę. Zatem pierwsze kółeczko będzie posiadało jedynie cyfry od 0 do 3. Jednak drugie już całe spektrum od 0 do 9. To dopiero daje nam dzień (od 01 do 31). Potem w podobny sposób ustawiane bywają miesiące i rok.

Obecnie datowniki to małe urządzenia, które ustawia się szybko i dzięki Bogu bez brudzenia palców.
Niejedna spółka powinna posiadać pieczątkę, którą będzie dało się podbić dzień na ważnych papierach.