Tani druk

Niemcy to fantastyczny kraj, który posiada do zaoferowania odwiedzającym naprawdę sporo atrakcji

Jeśli wybierasz się na wczasy do Niemiec, bez wątpienia powinieneś przedtem zapoznać się odrobinę z historią tego państwa oraz przygotować plan wycieczki. Wbrew panującym przekonaniom Niemcy to rewelacyjny kraj, który ma do zaoferowania turystom naprawdę wiele atrakcji. Oczywiście przede wszystkim trzeba zwiedzić Berlin. Wizyta w tym mieście będzie wzruszającą przygodą przede wszystkim dla tych, którzy pamiętają komunizm.

park rozrywki

Autor: Benoy Architects
Źródło: Reynaers Polska Sp. z o.o.
Możliwość obejrzenia z bliska muru berlińskiego niewątpliwie poruszy każdego, kto ma przynajmniej trochę pojęcia o historii Europy. W okolicach położonych jest oprócz tego mnóstwo niemieckich zamków sprzed lat, których oglądanie bez wątpienia spodoba się między innymi dzieciakom oraz wszystkim fanom nieco odleglejszej historii. Tym jednakże, co z pewnością ucieszy każde dziecko, będzie wycieczka do jakiegoś parku rozrywki albo aquaparku – są to parki, które dzieci uwielbiają najbardziej.

Jeżeli chcesz zorientować się, jakie aquaparki są dostępne i warte odwiedzenia w Niemczech, możesz poszukać tego w sieci. Kiedy nawet po polsku wstukasz w wyszukiwarkę internetową frazę park rozrywki niemcy, niewątpliwie znajdziesz wiele przekierowań na strony konkretnych parków rozrywki.

wesołe miasteczko

Autor: جاسم المساهري
Źródło: http://www.flickr.com

Na każdej takiej stronie niewątpliwie będziesz mógł obejrzeć galerię fotografii, co pozwoli Ci zorientować się, jak wygląda dany park i czy wycieczka do niego jest opłacalna. Jeśli nie jesteś przekonany, powinieneś spojrzeć także do cennika – niestety niektóre parki rozrywki w Niemczech proponują turystom zabójcze ceny. Z drugiej jednak strony wiele takich parków oferuje rabaty dla dzieci, zaś wiele z nich – możliwość wejścia dzieciaka do konkretnego wieku za darmo.

Jak widać, Niemcy mają do zaoferowania bardzo sporo różnych atrakcji. To fantastyczne miejsce dla spędzenia wakacji z całą rodziną. Zarówno starsi jak i młodsi znajdą coś właściwego dla siebie. Nie sposób także nie wspomnieć o bawarskiej kuchni, która smakuje właściwie wszystkim Polakom oraz o fantastycznym piwie, z którego przecież Niemcy są znane na całym świecie. Serdecznie polecamy wybranie się również na Oktober Fest w październiku.