Tani druk

Niezbędnik wytrawnego podróżnika

Każdy podróżnik, który charakteryzuje się rozsądkiem, powinien zawsze brać ze sobą pewien pakiet najważniejszych rzeczy. Akcesoria turystyczne trzeba oczywiście dopasowywać do rodzaju wyprawy – innego rodzaju sprzęt trzeba zabierać w góry, inne na wyprawę po pustynnych nizinach. Istotna jest także pora roku, a zatem i klimat dominujący w danym rejonie globu. Musisz bezdyskusyjnie o tym wiedzieć, ponieważ pogoda może cię zmylić – w wysokich partiach gór zazwyczaj jest zimniej niż na nizinach.

lasy

Autor: DLH Poland
Źródło: www.dlh.pl

Jeśli pragniesz robić sobie gorące dania, weź ze sobą taki przydatny sprzęt, jak kuchnia turystyczna. Niewielka butla z gazem może pozwolić ci na ugotowanie paru dań. To szczególnie istotne dla tych śmiałków, którzy idą na wysokie turnie. Podgrzane jedzenie w ekstremalnych temperaturach jest niesamowicie istotne dla organizmu. Dla zainteresowanych tematem: najlepsze spodnie trekkingowe.

Fundamentalne jest dobre obuwie. Nie można iść w góry, o ile masz na nogach buty, które służą ci na co dzień. Specjaliści z TOPRU mówią, że zdarzyło im się ratować zidiociałych turystów, którzy szli na ekstremalnie trudne trasy górskie w japonkach. Załóż takie obuwie, które cechuje się trwałością i właściwą przyczepnością. Wykorzystaj na wyjazd: .

Fundamentalne są także odpowiednie plecaki turystyczne. Powinien on świetnie leżeć na plecach, nie męcząc za bardzo części kręgosłupa. Musi być również spory, byś wziął wszystkie przydatne akcesoria – powinien wejść do niego solidny namiot.

Na trasie GPS może nawalić, warto zatem wziąć ze sobą precyzyjne mapy rejonów oraz działający kompas, dzięki czemu zawsze odnajdziesz drogę. Warto też obejrzeć przed wyruszeniem relację doświadczonych podróżników bądź zakupić ciekawe przewodniki. Przed wycieczką trzeba koniecznie poinformować kogoś – najlepiej pracowników schroniska. O ile nie zjawisz się o danej porze, poinformują oni TOPR. Takie środki mogą uratować życie, dlatego należy zawsze to robić!

Źródło: Sklep Ekspedycyjny.pl