Tani druk

Nikt nie chce być samotny. Z wielu zagrożeń to właśnie wysuwa się na pierwsze miejsce. Na szczęście jest wiele sposobów, żeby kogoś poznać

Z wielu niepokojów i zagrożeń w naszym życiu na czoło wychodzi samotność. Nie mówi się o tym raczej otwarcie, pewnie nie zdajemy sobie z tego sprawy, gdy jesteśmy z kimś w związku, lecz samotność to nienaturalny stan dla każdego z nas. Po prostu człowiek stworzony jest do przebywania z innymi. Nawet, jak ktoś lubi spokój i preferuje samotność, czasami musi zwyczajnie wyjść z domu, by porozmawiać z innymi ludźmi.

Nie brak na świecie zadeklarowanych samotników, którzy ”pękają” często jednak przy pierwszy podejściu. Uciekają od świata, nie czują potrzeby, by mieć do czynienia z innymi osobami, ale po pewnym czasie zaczynają czuć brak.

Nie czują innej osoby, innego głosu, odmiennego sposobu bycia, bardzo się za to zagłębiają w sobie. To jest czasami męczące. Człowiek uciekający od kontaktów z innymi za bardzo analizuje swe zachowanie, jest jakby skupiony włącznie na swoich odczuciach i emocjach. Taka sytuacja może jedynie doprowadzić do depresji lub innych zaburzeń.

Kobieta

Autor: Trang Angels
Źródło: http://www.flickr.com

Kontakt z drugą osobą jest więc potrzebny z wielu powodów, lecz te psychologiczne wysuwają się na czoło stawki. Człowiek powinien również kogoś kochać. Samotny mężczyzna to mało przyjazny widok, lecz dopiero samotne kobiety sprawiają, że świat staje się jakby bardziej zimny i nieco mniej przyjazny.

Mówi się, że kobiety bardziej potrzebują miłości. Nie wgryzając się zbyt w tą teorię koniecznie trzeba powiedzieć, że coś w tym jest. Dzisiejsze czasy to jeszcze inny problem. Nie dość, że mamy ze sobą coraz mniej kontaktu i stajemy się bardziej samotni to jeszcze spotkania twarzą w twarz zastępuje internet.

Szczególnie przybrało to na sile odkąd pojawiły się tak zwane media społecznościowe.

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten wątek? To bardzo dobrze, ponieważ pod linkiem wakacje last minute katowice odnajdziesz ciekawe informacje, które Cię zaabsorbują.

Wiele osób mówi, że to zabija zupełnie międzyludzkie kontakty i zwiększa samotność. Nie jest to na pewno prawda. Wiadomo, że jest to pewien problem, lecz zjawisko to ma także pozytywne aspekty, przykładowo to, że samotne osoby na rożnych portalach internetowych mogą poznać druga osobę, z którą możliwe, że uda im się zbudować coś trwałego. Być może dzięki temu będzie flirt, a później miłość. Być może dla jakiegoś człowieka skończy się samotność, a rozpocznie okres prawdziwej, największej miłości?