Tani druk

Niszczenie dokumentów jest w istocie sprawą kluczową w każdej firmie – pamiętaj o tym

Informacja obecnie jest jedną z najcenniejszych rzeczy jaką mamy. Niemal cały świat opiera się na tym jednym słowie. Informacja rozgłaszana jest w domu, w firmie, w mediach – staje się nieodłączną cząstką naszego życia.

Niestety często okazuje się, iż jest ona wykorzystywana w niedorzeczny sposób.

lekarz

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
niszczenie dokumentów

Autor: merri
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ulega wątpliwości, że zdradzając komuś swój sekret musimy liczyć się z tym, że dana osoba zdoła przekazać go dalej zniszcz dysk twardy. Jeżeli jest to osoba do jakiej mamy przemożne zaufanie to swobodnie jesteśmy w stanie jej wszystko powiedzieć, na nieszczęście niejednokrotnie okazuje się, że nie zważając na wszystko wiadomość przekazana jest dalej.

Czy wiesz, że więcej przeczytasz tu (http://www.kador.pl/historia/)? To oczywiście pokrewna problematyka, więc niewątpliwie te materiały również są warte polecenia.

Taka sama okoliczność ma miejsce też w pracy czy mediach. Nie chodzi tu już o kwestie, jakie powiązane są bezpośrednio z naszym życiem, tymczasem o ważne papiery, jakie nie winny znaleźć się w niepowołanych rękach, ponieważ zdołają one wyrządzić wiele krzywdy. Dlatego też niszczenie dokumentów jest rzeczą podstawową, o ile mamy pewność, iż nie będą one nam potrzebne, a mogą zostać zagospodarowane do niecnych celów. Dziś najbardziej popularne w nowoczesnych firmach są niszczarki dokumentów – zlokalizowane są one nieomal w każdym biurze, gdyż są niezbędne codziennie . Pomimo tego każdy zdaje sobie sprawę z tego, że aktualnie mnóstwo informacji znajduje się jedynie na elektronicznych nośnikach danych.

W związku z tym niszczenie dysków twardych również nie powinno być nam obce.
Nie lekceważ tej kwestii, albowiem może się okazać, że jakiegoś dnia wyciekną informację, jakie mogą zdziałać po prawdzie wiele szkody.