Tani druk

Niszczenie poufnych dokumentów firmowych

Każda firma produkuje bardzo dużo różnego typu papierów. Pod nazwą „papiery” kryją się: umowy, tajne informacje – spisane w czasie różnych badań, wyniki eksperymentów, dane osobowe na wszelakich formularzach, dane o finansach itd.. Zależnie od specyfiki konkretnej działalności każda firma ma mnóstwo dokumentów, które często nie są jej już potrzebne. Ale nie można po prostu dokumentów zawierających istotne dane wyrzucić na śmietnik.

firmowe dokumenty

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

We wszystkich firmach stoją niszczarki, ale likwidują one tylko dokumenty, które na bieżąco okazują się jednak niepotrzebne. Tak, więc jeżeli chodzi o niszczenie dokumentów, to powinniśmy zamówić do tego specjalną firmę. Jest wiele firm, szczególnie w dużych miastach, które są w stanie zająć się profesjonalnie niszczeniem dokumentów. Jeżeli my sami chcemy być wiarygodną firmą, to musimy skorzystać z usług profesjonalistów. Profesjonalna utylizacja dokumentów pozwoli nam dotrzymać obietnicy , którą składamy klientom, że konkretne informacje pozostaną tajne. Wszystkie banki też nie mogą zapominać o właściwej utylizacji dokumentów, bo informacje dotyczące finansów ich klientów również powinny pozostać tajne.

Sprawdź też:

Zniszczenie dokumentów księgowych
Każdy z nas miał okazje porwać jakiś dokument na małe części i wyrzucił do śmieci. Jest niewielkie prawdopodobieństwo, żeby ktokolwiek z tych śmieci te kartki wyjął i poskładał w logiczną całość, a później jakoś wykorzystał. Ale, kiedy jesteśmy księgowymi musimy mieć porządek w papierach.

zniszczone dokumenty

Autor: rosmary
Źródło: http://www.flickr.com

A gdy jakieś z dokumentów powinny zostać zniszczone, to musi to odbywać się podług określonych reguł – kliknij.

Jeżeli chcesz zobaczyć coś bardzo ciekawego, spójrz na ofertę (https://kador.pl/lokalizacje/) tej spółki, znajdziesz tam sporo bardzo atrakcyjnych ofert.

Co ważne dokumenty księgowe powinny przez jakiś czas być w firmie, nie można ich po miesiącu po prostu zniszczyć. A wszystko na temat przechowywania dokumentów zostało opisane w ustawie. Są tam też wypisane informacje, jeśli chodzi o niszczenie dokumentów księgowych. Tak, więc nie można ich najzwyczajniej w świecie wyrzucić do zwykłego śmietnika na makulaturę. Nikt również nie będzie przedzierał na malutkie kawałki ton dokumentów, ani nie będzie ich niszczył w biurowej niszczarce. Musimy do tego wynająć profesjonalną firmę, z którą podpiszemy umowę i ta zniszczy wszystkie niepotrzebne już dokumenty.