Tani druk

Nowe mieszkanie – nie w każdej sytuacji wszystko idzie szybko, czasami trzeba się uzbroić w cierpliwość

Jeśli zdecydujemy się na zakup własnego mieszkania, to z niecierpliwością patrzymy na to, co wydarza się na placu budowy. Każda cegła, każdy kolejny poziom niesamowicie nas cieszy, a jeżeli przychodzi do wykańczania wnętrza i nie widzimy, co się tam wydarza, rozpoczynamy się coraz mocniej denerwować. Mimo wszystko prawda jest taka, iż nawet wówczas kiedy robotnicy oczyszczą już teren budowy, to i tak musi jeszcze minąć trochę dni, nim będziemy mieli szanse odebrać klucze od własnego wymarzonego mieszkania oraz przystąpić do jego wykańczania w taki sposób, jak to sobie ciągle wyobrażaliśmy.

Wszystko musi się odbywać wytyczonymi etapami

mieszkanie

Autor: University of Exeter
Źródło: http://www.flickr.com
W chwili gdy robotnicy odjadą z budowy, deweloper musi załatwić sporo dokumentów oraz zezwoleń. Powinien zejść się z mnóstwem ludzi, żeby pokazać im, iż wszystko robił dokładnie tak jak warto, a co się z tym wiąże, że dany budynek zdaje się do zaludnienia i będzie zupełnie bezpieczny.

Emocjonuje Cię przedstawiona kwestia? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury innego tego rodzaju wpisu – on także jest warty uwagi.

W chwili kiedy te wszystkie dokumenty będą zorganizowane, kiedy wszystkie wpisy zostaną złożone, nasza cierpliwość będzie mogła być wynagrodzona. Wtenczas deweloper umówi się z nami oraz poprosi nas po odebranie kluczy.

Opracowaliśmy dla Ciebie nowe przyciągające informacje na ciekawiący Cię dział. Wejdź do nowego wpisu oraz czytaj wpis psycholog dziecięcy gdańsk.

Mimo wszystko powinniśmy zaznaczyć, iż odbiór mieszkania od dewelopera też troszeczkę potrwa, bo najpierw będziemy chcieli podpisać dużo pism, iż wszystko się zgadza, potem będziemy musieli pójść obejrzeć mieszkanie, by sprawdzić, czy nie mamy do niego żadnych zastrzeżeń (oferta odbioru mieszkania Jakuba Łygana). Jeśli to wszystko będzie podpisane oraz przejrzane, w końcu będziemy mogli dostać klucze, a co się z tym łączy, będziemy mogli oficjalnie wprowadzić się do własnego mieszkania.

To wszystko jest ważne ze względów prawnych

mieszkanie

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Całe to zachowanie jest bardzo ważne ze względów prawnych, chodzi o to, żeby deweloper posiadał na piśmie, że nie było najmniejszych większych uchybień w momencie, gdy oddawał nam mieszkanie. Pewnie że jeśli w czasie aranżacji wnętrza zauważymy jakieś niewielkie niedociągnięcia, to zawsze mamy szanse je do niego zgłosić, a on w ramach gwarancji wykona ich poprawy, nie mniej trzeba wiedzieć, iż te największe uchybienia wciąż są nagle umieszczane na piśmie.

To wcale nie trwa tak długo

Jeśli czekamy na odbiór mieszkania, to zdaje nam się, iż to wszystko trwa bardzo długo. Jednak jak się okazuje, przy wielości pism i spraw do obejrzenia, wszystko to mija dość prędko i sprawnie. A musi to być zrobione, aby w razie czego nie było najmniejszych trudów z przeprowadzeniem napraw, które są objęte gwarancją- zobacz stronę Pana Jakub Łygan.