Tani druk

Wytrzymałe noże

Gdy często spędzamy czas na gotowaniu, z pewnością zależy nam, by mieć w szufladzie wysokiej klasy, wytrzymałe i ostre noże. Każdy człowiek zajmujący się gotowaniem, nawet amator ma wiedzę, że jeden nóż w kuchni to za mało.Naturalnie, dobrze jest posiadać stosunkowo uniwersalny nóż szefa kuchni, którego używamy prawie do wszystkiego, jednak przydaje się też nóż do pieczywa, do filetowania, do mięsa.

Jest sporo firm, które trudnią się wytwarzaniem noży, jedne znane w większym stopniu inne mniej. Od niedawna popularność zyskują noże Ontario Knives. Jest to firma ze Stanów Zjednoczonych istniejąca od ponad stu lat. Produkuje noże różnego przeznaczenia. Są to zarówno noże kuchenne, jak i stworzone do survivalu, także wojskowe. Żeby noże były doskonałej jakości każda Ich grupa ma swojego projektanta. Zupełnie inny człowiek zajmuje się nożami do kuchni, a inna osoba wojskowymi. Gwarantuje to dobre pojęcie potrzeb klientów i dopasowanie produktów.

Od noży oczekujemy, że będą ostre przez długi czas, by się nie wyszczerbiały i naturalnie nie rdzewiały. Nie ma znaczenia jaki to nóż. Ważne jest jednakże, żeby właściwie o nie dbać. Pamiętajmy o regularnym ostrzeniu. Gdy tylko producent nie poleca inaczej – trzeba ostrzyć nóż przed każdym użyciem. Tępy nóż jest nie tylko nieużyteczny – bo na przykład szarpie i rwie włókna mięsa zamiast je kroić, ale także może być niezwykle niebezpieczny. Kiedy używamy tępego noża, używamy dużo więcej siły, zatem dużo łatwiej o skaleczenie, czasami bardzo poważne.

Jeżeli podoba Ci się ten tekst i masz ochotę uzyskać więcej informacji, to z pomocą przyjdzie Ci odsyłacz do wpisu (https://okularium.pl/14-okulary-meskie) – w tamtym miejscu odnajdziesz ciekawe informacje.

Gdy do tej pory nie używaliśmy naprawdę ostrych noży i kupimy sobie jakiś wysokiej jakości komplet, choćby nawet Ontario Knives, powinniśmy nauczyć się kroić od podstaw. Znajdziemy w internecie bardzo wiele filmów pokazujących prawidłową technikę krojenia. Wystarczy trochę potrenować, by używać noża jak świetny szef kuchni.

Nóż nawigator

Autor: www.sport-shop.pl
Źródło: www.sport-shop.pl

Ostry nóż przydatny jest także, gdy wyjeżdżamy. To bez znaczenia, czy wybieramy się na kemping, do lasu na grzyby, czy w ogóle na łono natury, dobry nóż się przyda. Największą popularnością, od zawsze cieszą się scyzoryki szwajcarskie. W każdej sytuacji zdają egzamin doskonale, zatem dobrze jest taki mieć.