Tani druk

O jakich kwestiach powinniśmy nie zapominać, kiedy chcemy zamontować łożysko? Co jest w tej sytuacji obowiązkowe?

Przed montażem łożyska powinniśmy zapewnić jak najlepsze warunki do sprawnego i solidnego jego zabudowania. Konieczny jest rysunek warsztatowy, który prezentuje jak wygląda konstrukcja węzła łożyskowego.

isoflex nbu 15

Autor: Eduardo García Cruz
Źródło: http://www.flickr.com

Ukazuje też jaka musi być kolejność połączenia różnych części.
Faktycznie też dobrze określić rodzaj, jak i kolejność poszczególnych operacji, żeby jak najbardziej dokładnie określić wymagane temperatury nagrzewania, moc do naciągania a także ściągania łożysk, jak również to jak wiele musimy użyć smaru isoflex nbu 15 w temacie isoflex nbu 15. Być może w czasie montażu będą konieczne specjalne środki, jeżeli tak, to musimy przekazać monterowi wyczerpującą instrukcję, jakie się szczegóły montażu.
Powinniśmy pamiętać, iż każde łożysko ma oznaczenie, jakie jest bardzo często naniesione na powierzchnię czołową pierścienia wewnętrznego oraz zewnętrznego. Rysunki jak również specyfikacje maszyn mają przeważnie informacje, jakiego rodzaju łożyska powinny być zabudowane w pewnych miejscach w maszynie zapoznaj się z ofertą sklepu ESOIL. Dosyć często łożyska mogą być zidentyfikowane przez ich główne wymiary. Przed zabudowaniem takiego łożyska tocznego muszą dokładnie zmierzyć dokładność wymiarów, jak i kształt części współpracujących. Należy także pamiętać o zachowaniu dostrzegalnych na schemacie pasowań na pierścieni łożyska.
Przy tym wszystkim nie zapominamy, żeby sprawdzić wymiary wału oraz korpusu, jak i okrągłości miejsc osadzenia.

Jak chcemy zaś sprawdzić walcowość czopów wałów oraz gniazd, to przeprowadźmy to za pomocą mikrometru. Najkorzystniej wykonać to poprzez pomiar średnicy w dwóch przekrojach i czterech płaszczyznach. Sprawdzajmy przy tym dane jakie znajdują się na rysunku zestawieniowym, bierzmy pod uwagę ich dane.