Tani druk

O jakich sprawach pamiętać wybierając pościel dla dziecka? Jakiego typu powinna być? Jakiego typu rozmiar dobrać?

Może niekiedy trudno w to uwierzyć, lecz aż jedną trzecią życia spędzamy śpiąc. Choć noworodki potrafią przesypiać niemal całą dobę, to im dziecko starsze, tym mniej snu potrzebuje.

promocja

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak nie tylko chodzi o to, ile śpimy, lecz również na czym oraz pod czym śpi nasze dziecko. Decydując się więc na łóżeczko dla dziecka trzeba także pamiętać o doborze właściwej pościeli.
pościel dla dzieci

Autor: Jon Glittenberg
Źródło: http://www.flickr.com
Jaka więc musi być pościel dla dzieci? To oczywiście zależy od wieku, gdyż dla dzieci od 0 do 5 lat zalecana jest kołderka 100 na 135 i dodatkowo poduszka zaś 40 na 60 centymetrów pościel dla dziecka. Warto wiedzieć, iż w sprzedaży jest również oferowana pościel o wielkości 90×120, to jednak standardem w Polsce jest właśnie pościel do łóżka 100×135. Tego rodzaju pościel po prostu będzie bardziej praktyczna, lepiej dopasowana.
Spod większej kołdry dziecku będzie bardzo trudno się wydostać, co jest z pewnością plusem w przypadku tego rodzaju produktów dla najmłodszych . Dla starszych dzieci, czyli w wieku 5-10 lat najbardziej dopasowana kołdra to rozmiar od 140×200 i poduszka 70×80 cm. Pościel dla starszych dzieci pasuje do łóżek o wielkości 140×200 i 90×200 cm. Dla dzieci, jakie mają ponad 10 lat najbardziej odpowiednia jest kołdra 160×200 a ponadto do tego dwie poduszki o rozmiarze 70×80 cm.
Tego typu zestaw pościel będzie najlepszy do łóżka, które wynosi od 160 do 200 centymetrów.

Jak będziemy to mieć na uwadze, to możemy być pewni, że pościel będzie naprawdę wygodna, perfekcyjnie będzie pasowała do wielkości łóżka.

Masz chęć przeczytać kolejne obfite w informacje artykuły? Jeśli tak, to zobacz ofertę na witrynie, która na pewno posiada cenne dane.

Warto również pamiętać, aby była jak najbardziej jakościowa, gdyż dzięki temu będzie solidna i jak najbardziej wygodna.