Tani druk

Ocena swoich pracowników – sprawdź świetne i przetestowane metody

Każde przedsiębiorstwo, niezależnie od rozmiarów, składa się z pojedynczych jednostek, czyli pracowników. Tego rodzaju elementów jest bardzo wiele w przypadku największych korporacji. Jasne jest z kolei, że im więcej jednostek należy kontrolować, tym trudniej temu obowiązkowi sprostać. Z kolei w przedsiębiorstwach, które zatrudniają dziesiątki czy wręcz setki osób potrzebne jest kontrolowanie, czy zatrudnieni poprawnie wypełniają swoje obowiązki. Niedociągnięcia i uchybienia w pracy pojedynczych ludzi mogą bowiem stać się powodem gorszych wyników całej firmy.

pracownicy podczas spotkania biznesowego

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

Przydatne są więc specjalne metody sprawdzania efektów osób zatrudnionych. W tymDo tego celu opracowano system oceny pracowniczej. W różnych firmach przybiera on rozmaite kształty, jednak generalnie polega na tym samym. Ocena pracowników ma za zadanie pokazać to, w jaki sposób pracują i jakie ich działania przynoszą rezultaty (zobacz aplikację elevatosoftware). Do tego celu stosowane są rozmaite metody mające swe korzenie w psychologii.

Ocen pracowniczych można dokonywać różnymi metodami.

Czekamy na Ciebie! Więc jesteśmy na stronie – nasze nowe posty pełne intrygujących wiadomości są już przygotowane. Należy jedynie najechać na link.

Zwykle do tego celu sporządza się ankiety i kwestionariusze, które wypełniają pracownicy firm. Jest to metoda wygodna, jej elementarną zaletą jest to, że można skontrolować więcej pracowników naraz w krótkim czasie. Jedyne, co jest konieczne, to skonstruowanie ankiety i wykonanie jej w wielu kopiach.

Zapewniamy Ci darmowy dostęp (http://www.miejscakonferencyjne.pl/sale-konferencyjne/torun.html) do nowych niezwykle ciekawych wiadomości, które znajdują się na innej witrynie. Należy tylko kliknąć w podany link.

Rozpowszechnianie materiałów tego rodzaju w ramach przedsiębiorstwa zwykle nie sprawia kłopotów, zwłaszcza gdy wysyła się ankiety w wersji elektronicznej. Specjalnym typem jest tak zwana ocena 360 stopni. (tutaj) Jej zadaniem jest zbadanie pojedynczego pracownika w możliwie jak najbardziej dogłębny sposób.

Dokonywanie oceny pracowników niesie za sobą wiele konsekwencji. Przedsięwzięcia tego typu najczęściej przeprowadzane są w regularnych odstępach, zwykle raz w roku. Dla pracowników oznacza to bez wątpienia podniesiony poziom stresu wówczas, gdy ankiety są przeprowadzane. Dla zwierzchników natomiast ocena okresowa pracownika jest rzetelnym źródłem wiadomości na temat tego, w jaki sposób on wykonuje zadania i czy poczynił postępy od czasu zatrudnienia w firmie. Dzięki temu pracodawcy mogą rozpocząć odpowiednie szkolenia czy też przyznawać premie i awans.