Tani druk

Która reklama typu outdoor jest najbardziej efektywna

Na powodzenie jakiegokolwiek przedsięwzięcia, prócz rzetelnego realizowania zaprojektowanego planu biznesowego, ogromny wpływ ma skutecznie uskuteczniona kampania marketingowa. Nie od dziś wiemy, że dobra reklama jest dźwignią handlu, natomiast rozpoznawalność marki proponującej konkretną usługę czy asortyment wyrobów jest równie istotna (a może nawet istotniejsza), jak przygotowana przez nią propozycja.

reklama zewnętrzna

Autor: Andy Atzert
Źródło: http://www.flickr.com
Zależnie od zapotrzebowania – typu reklamowanej usługi, artykułu bądź koncepcji, grupy docelowej, wyczekiwanych efektów, zasięgu prowadzonej kampanii i środków którymi rozporządza zleceniodawca, możemy wybierać spośród bardzo wielu środków przekaz. Reklama outdoorowa wykorzystuje przeróżnego rodzaju nośniki ulokowane w szeroko zrozumianej przestrzeni publicznej. Jego atutem jest przede wszystkim bardzo szeroki zasięg, tak przestrzenny, jak również czasowy, i możliwość dosyć precyzyjnego sprecyzowania docelowej grupy odbiorców.

Jednym z przeważnie wybieranych wariantów nośników reklamy outdoorowej jest szyld. Łączony przez gros z nas z mało atrakcyjnymi powierzchniami reklamowymi, ulokowanymi zazwyczaj przy głównych szlakach komunikacyjnych, w rzeczywistości umożliwia wykonanie zapadającej w pamięć kampanii reklamowej, za relatywnie małą sumę. Jaki więc powinien być efektywny szyld? Kardynalną wytyczną, uwzględniającą wzrokowy charakter percepcji eksponowanych danych, jest przekazanie jak najogromniejszej ilości treści przy użyciu jak najmniejszej liczby wyrazów – szyldy z Nowego Sącz. Odbiorcy prezentowanej reklamy najczęściej poruszają się dość szybko (samochód, komunikacja miejska) i nie są w stanie zapamiętać długiego tekstu, ulokowanego na szyldzie. Przykuwające uwagę hasło i właściwa, jednoznacznie kojarząca się z przekazem fotka lub rycina powinny przyciągnąć uwagę klienta i ośmielić go do „pójścia za tropem”. Funkcją tejże formy reklamy jest nie tyle sprzedaż przedstawianej oferty, ile budowanie określonego wizerunku wybranej marki.

szyld

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Efektywność szyldów związana jest także ich lokalizacją i jakością wykonania. Szyldy Nowy Sącz eksponując reklamę skierowaną do wyselekcjonowanej grupy odbiorców, muszą zostać usytuowane w otoczeniu miejsc na ogół przez nich uczęszczanych – przykładowo reklama wyrobów dla dzieci musi znajdować się w pobliżu przedszkoli. Kolejną odmianą reklamy typu outdoor są reklamy w Nowym Sączu podobnie jak inne większe miasta jest pełna tego rodzaju reklam .https://www.reklamywiktor.pl/