Tani druk

Odpowiednie zaplecze kluczem do sukcesu restauracji

Na sukces restauracji i barów składa się szereg elementów. Niejeden powiedział, że: „sukces ma wielu ojców” – zgodnie z tym hasłem nie od razu McDonalda, KFC czy innego potentata zbudowano. Zanim te firmy doszły do statusu korporacji włożyły w to ogromną sumę pieniędzy. Ich sukces na rynku to wynik szeregu ważnych decyzji.

Manager restauracji

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z kwestii, najczęściej niewidoczną, ale szeroko komentowaną, jest kwestia wyposażenia baru we wszystko co niezbędne, żeby funkcjonowała dobrze każda gastronomia zaopatrzenie. Zaopatrzenie zaplecza w produkty i sprzęt do kuchni decyduje o wybiciu się bądź rynkowej porażce restauracji.

Zainteresował Cię opisywany temat? Nie czekaj, tylko przeczytaj nowy wpis, który na pewno bardzo Cię zainteresuje. Zobacz!

Nieraz poczuli to właściciele firm, którzy nie wzięli pod uwagę tej gałęzi przedsiębiorczości.
Wyposażenie i gastronomię utożsamiamy najczęściej z nieprzyjemnym zapachem, wysoką temperaturą oraz wyzyskiem przez kierowników. Ten obraz wyobrażamy sobie na zapleczach restauracji. Praktykowanie takich warunków wielokrotnie skończyło się niemiłą adnotacją pracowników sanepidu i wymogiem zmiany na lepsze. Regularne wizytacje zapleczy garmażerek wpływają na decyzje szefów o błyskawicznej poprawie otoczenia pracy. Panująca spiekota w kontakcie z gotowaną żywnością to coś co nie należy do przyjemnych, nawet jeśli na myśl przychodzi dodatkowy zarobek.

kucharz przyrządzający potrawę

Autor: Your Mildura
Źródło: http://www.flickr.com

Odejdźmy jednak od pracy – gastronomia i żywność to ponadto spore i planowane czynności logistyczne. Przekaz wszelkich towarów spożywczych na zaplecze to po prostu wzbogacanie lokalu w składniki i elementy przechowujące żywność na jakiś czas. Profesjonalne sprzęty uzupełniające są dziś w ofertach większości firm zaopatrujących te lokale, które przygotowują klientom ciepły i niedrogi posiłek.
Serwisuje się nie tylko gotowe artykuły. Poza pieczywem, dodatkami do kanapek, frytek, ciast do zapiekanek itd. pracownicy firm wyposażających transportują full serwis, czyli stoły chłodnicze, urządzenia grzewcze i chłodnicze, zastawy stołowe. Na tym nie koniec – na zapleczu porządnego lokalu znajdą się też mniejsze urządzenia – serwisy do kaw, zestawy pojemników, talerzy, sztućców itp.
Widzimy zatem jak wiele zależy od udanej i – koniecznie – regularnej koordynacji właścicieli z firmami obsługującymi zaplecza lokali (sprawdź na stronie). Nawet jeśli sprawa tyczy się niemałych wydatków, perspektywa dobrego sprzętu, przyjaznych warunków i świeżej żywności bierze górę.