Tani druk

Co po liceum?

W przyszłym roku będziesz przystępował do egzaminu dojrzałości i nie wymyśliłeś jeszcze, na jaki kierunek studiów się wybrać? Zapraszamy do przeczytania tego poradnika – jest szansa, że dzięki niemu wszystko stanie się prostsze.

Wygląda na to, że współcześnie obiecującym kierunkiem jest informatyka.

laptop w firmie IT

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
Oferty pracy dla programisty w mediach są bardzo liczne. Źródło jest znane – jest to faworyzowany przez ludzi z HR fach. Specjalistów od programowania poszukuje obecnie wiele firm w naszym kraju.

Są to firmy z różnych obszarów gospodarki – programista jest szukany głównie przez firmy kreujące oprogramowanie, a także te potrzebujące kogoś, kto stworzy dla niej wygodny program, który ułatwi jej działanie. O ile twoim marzeniem jest praca (Rozglądasz się za rozwojową pracą? Zobacz propozycje – work service pracownik produkcji bydgoszcz) w Oracle (odnośnie pracy w oracle w bądź innym komputerowym gigancie, musisz naprawdę mocno się starać.

Jeśli preferujesz kierunki humanistyczne, wszystko masz mniej łatwe. Teraz w naszym kraju jest zbyt wielu psychologów. Powinieneś pobuszować w ofertach pedagogicznych renomowanych uniwersytetów, by znaleźć te kierunki, które nie są tak popularne. Interesującym i rozwijającym wyborem mogą być kierunki językowe. Wybierz naukę jakiegoś egzotycznego języka. Patrząc na aktualną sytuację na świecie, dobrym wyborem wydają się studia języków azjatyckich.

Pamiętaj, że nie wolno patrzeć jedynie na aktualną kondycję gospodarki. Studia skończysz po pięciu latach, do tego czasu dużo może ulec zmianie. Pamiętaj również, że nie każdy powinien iść na uczelnię. Obecnie uniwersytety są zatłoczone. Wytwarzają tysiące magistrów co roku – to powoduje, że dyplom nie ma takiego znaczenia, jak niegdyś. Może mądrzej jest udać się na jakieś kursy, by dostać prawdziwy zawód? A może fajniejszymwyjściem okaże się rozwijanie swoich pasji? W końcu tak wielu potężnych ludzi to samoucy, którzy nie zaliczyli szkoły wyższej…