Tani druk

Ogrzewanie gazem, plusy

Planując system ogrzewania w domu, poszukujemy różnych rozwiązań tak, aby wybrać najbardziej korzystne. Pod uwagę bierzemy różne aspekty: możliwości techniczne, komfort użytkowania i oczywiście koszty eksploatacji.

I tu na prowadzenie wysuwa się koncepcja, która łączy w sobie wszystkie powyższe cechy: ogrzewanie gazowe.

Jeśli podoba Ci się ten tekst, to na pewno zafascynują Cię również proponowane informacje (https://merservice.pl/), które odnajdziesz tu – one pochłoną Cię całkowicie.

W ogrzewaniu gazowym podstawową zaletą jest komfort użytkowania. Bardziej rozbudowane technicznie są chyba tylko piece elektryczne. Na

ceny gazu

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

regulatorach można ustawić praktycznie wszystko: optymalną temperaturę w ciągu dnia i w nocy, czy dostosowanie spalania do warunków zewnętrznych, aby utrzymać komfortowe temperatury w mieszkaniu, przy jak najniższych kosztach. Zbiornik lpg wystarczy na kilka miesięcy, podczas jakich nie trzeba będzie kłopotać się o dostawy paliwa (gaz propan czy też propan-butan), podkładanie do pieca, bądź regulowanie sterowników.

Dodatkowym plusem jest wygoda, gdyż jedna instalacja zapewnia nie tylko ciepły dom oraz ciepłą wodę użytkową, ale podłączona do kuchni gazowej, dostarcza gazu do gotowania. Tak, komfort to wielka zaleta instalacji na LPG. Dodatkowym źródłem ciepła w domu może być także kominek. Harmonijnie dopasowany stylistycznie do wnętrza może stać się głównym elementem dekoracyjnym. Jednak kominek to nie tylko ozdoba pomieszczenia, ale przede wszystkim funkcjonalność. Wielką zaletą posiadania kominka jest łatwość dostępu do paliwa – drewno jest względnie niedrogim i wszędzie dostępnym źródłem energii, jest także całkowicie naturalne.

Kominek zapewnia także całkiem dokładne regulowanie dostarczanego ciepła w naszych wnętrzach – można to robić przez odpowiednie porcjowanie ilości drewna lub automatycznie – dzięki zainstalowanym termostatom. Niestety, takie ogrzewanie ma też gorsze strony. Przede wszystkim w przeciwieństwie do ogrzewania gazem płynnym, nie mamy możliwości by ustawić stałej temperatury w budynku, toteż wyjeżdżając na parę dni, zastaniemy dom znacznie wychłodzony. Dlatego nie polecamy kominka, jako jedynego źródła ciepła w domu.

Powiązany artykuł: