Tani druk

Opony oraz standardy

Nabywając opony do pojazdów cięższych i większych, powinno stosować się do uwag fachowców, którzy wiedzą jak do konkretnego pojazdu dopasować najbardziej korzystne opony. Wyjątkowo ważne w wyborze są opony ciężarowe, jakie muszą realizować kilka niezwykle ważnych czynników.

Przede wszystkim muszą dostarczać bardzo dobrą przyczepność, jaka umożliwi przy maksymalnym obciążeniu i szczególnie trudnej nawierzchni, zapewnić stabilność na drodze, żeby w taki sposób kierowca miał okazję bez problemu podróżować.

Również opony ciężarowe powinny być odporne na ciągłą pracę przez sporo godzin, a więc nie mogą się zbytnio przegrzewać, by w ten sposób nie ulegały zbyt dużej eksploatacji. Opony ciężarowe szczególnie muszą być wytrzymałe, co jest bardzo istotne, biorąc pod uwagę fakt, że pojazdy ciężarowe są bardzo ciężkie, a do tego przewożą często nawet kilkutonowe ładunki, a więc praca opon jest jeszcze bardziej obciążona, a muszą one zapewnić wysokie bezpieczeństwo na drodze.

Tak samo istotne w przypadku samochodów osobowych, są opony do SUV

Porsche Cayenne

Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com

. Są to pojazdy, jakie w dziale samochodów osobowych, zawierają spore rozmiary i są dużo cięższe od zwykłych osobówek. Muszą one zatem zawierać zdecydowanie szerszą średnicę i większy rozmiar, aby zapewniały one właściwą przyczepność i komfort jazdy, a także aby w jakikolwiek sposób nie przekładały się nieodpowiednio na prędkość jazdy.

Ten aktualny artykuł (http://www.steam.biz.pl/product-details/zgrzewarka-cdp-99/) zafascynował Cię na tyle, że masz chęć na kolejne? Niezwykle nas to cieszy. Więc wejdź w podany link.

W tym przypadku opony do SUV, też są narażone na bardzo dużą eksploatację, dlatego wykonane powinny być z materiału wytrzymałego na różnorodne nawierzchnie, a także powinny mieć wymaganej średnicy bieżnik, aby odprowadzały one wszystkie niekorzystne elementy spod kół.

Niesamowicie ważne, o ile nie najważniejsze są opony do pojazdów przemysłowych, jak chociażby kombajn, czy traktor. Opony do traktora, mają zdecydowanie najbardziej nietypową konstrukcję, dlatego że przeznaczone one są głównie do pracy na ciężkim, grząskim, ale też kamienistym terenie. Jak wiadomo traktor, jest pojazdem jaki stosuje się praktycznie do każdego rodzaju zadań, stąd też opony do traktora muszą być zrobione idealnie pod każdym względem, aby w taki sposób mieć możliwość w stu procentach wykorzystywać moc takiego pojazdu. Przede wszystkim od tylnych opon traktora wymaga się, by radziły sobie w jakichkolwiek warunkach i na różnorodnej nawierzchni, dlatego ich produkcja jest niesamowicie skomplikowana, ale realizuje wszelkie wymagania.