Tani druk

Oprawa muzyczna na uroczystości weselnej: DJ czy raczej zespół muzyczny

Mnóstwo młodych par, które są na etapie organizowania wesela, myśli nad tym, czy wybrać zespół muzyczny grający na żywo, czy też lepiej zdecydować się na dj’a. Oba rozwiązania posiadają swoje wady i zalety. Trzeba więc dowiedzieć się jakie!

Dj na wesele niezaprzeczalnie może zaoferować nam znacznie bardziej urozmaicony repertuar. Właściwie każdy utwór, jaki sobie wymarzymy, powinien zostać zagrany przez dj’a. Oprócz tego podczas przyjęcia uczestnicy sami mają szansę sugerować ulubione piosenki, do jakich chcieliby tańczyć. Jeśli więc zależy nam na nieograniczonym i różnorakim repertuarze, dj na wesele jest o wiele dogodniejszym rozwiązaniem (więcej informacji).

Niewątpliwie dla wielu osób ważne są też ceny. W sytuacji dj’a wydamy znacznie mniej za całonocną imprezę. Zazwyczaj dj’em jest jedna osoba, która dodatkowo nie gra na żadnym instrumencie, ani też nie śpiewa, dlatego też nawet najbardziej profesjonalny DJ powinien nas kosztować znacznie mniej niż średniej jakości grupa muzyczna.

przed ślubem

Autor: Naijamayor
Źródło: http://www.flickr.com

Niemało osób organizujących wesela, Brzeg nie mogłaby zdecydować się na przyjęcie bez muzyki na żywo. Niewątpliwie muzyka odgrywana przez profesjonalny zespół muzyczny posiada swój własny, niepowtarzalny klimat i trudno się z tym spierać. Zespół muzyczny bez wątpienia zadowoli starsze osoby, które są przyzwyczajone do tego rodzaju muzyki w trakcie wesela. Dla nich udane wesele jest tylko wtedy, gdy występuje zespół na żywo. W pewnym stopniu jest to racja, bowiem niektóry rodzaj muzyki, przede wszystkim muzyka biesiadna, brzmi znacznie lepiej, kiedy jest wykonywana na żywo.

Trzeba jednak wiedzieć, że cena wynajęcia grupy muzycznej okaże się o wiele wyższa niż gaża dj’a. Zazwyczaj grupa weselna to minimalnie trzy osoby, z których każda z nich będzie musiał zostać opłacony. Koszty mogą zatem być duże, najczęściej wahają się od 1500 do 5000 złotych. Należy pamiętać jednak, iż najpopularniejsza grupa może kosztować o wiele więcej. W tej sytuacji trzeba wziąć pod uwagę również fakt, że najlepsze zespoły muzyczne powinny być zamówione o wiele wcześniej, czasami nawet rok lub dwa lata do przodu.

Okazuje się zatem, iż wybór pomiędzy zespołem muzycznym a dj’em jest dość trudny, a jednocześnie w dużej mierze zależy od naszych preferencji muzycznych.