Tani druk

Chcielibyśmy otworzyć sklep z artykułami spożywczymi. O czym nie powinniśmy zapominać?

Osoby mające własny biznes w branży jedzeniowej mają świadomość, że należy zadbać o wiele formalności. O jakich rzeczach pamiętać chcąc założyć taki sklep?

landszaft - firma

Autor: Gobierno Aguascalientes
Źródło: http://www.flickr.com
firma - fotogram

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze, ogromnie istotna jest lokalizacja. Lepiej zakładać tego typu sklepu w miejscach bardzo ruchliwych. Dobre będą osiedla, jedne z głównych ulic, jak też bliskość przystanków komunikacji miejskiej. Dobra będzie także okolica, gdzie mało jest większych marketów. Istotne, by produkty były dopasowane do grupy docelowej. Na większych osiedlach istnieją mniejsze szanse na sprzedanie produktów z wyższej półki. Natomiast otwierając sklep w centrum dużego miasta, jakim jest Warszawa możemy zapewne liczyć na klientów, którzy będą zainteresowani również takimi droższymi produktami.

kadr - firma

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com

Ponieważ w sklepie tego typu zamierzamy sprzedawać produkty spożywcze, musimy dostać zgodę od sanepidu. Placówka ta robi kontrolę w lokalu oraz wpisuje taki sklep do rejestru, wydając tym samym zgodę na prowadzenie takiej działalności. Po uzyskaniu takiej zgody musimy liczyć ze sporadycznymi kontrolami z sanepidu – montowanie klimatyzacji w Warszawie – CiK Wiśniewski. Jeśli chcemy mieć w takim sklepie alkohol, to musimy postarać się także o koncesję. Wydaje ją gmina, a liczba takich zezwoleń jest ograniczona. Z tego względu za każdym razem dostaje się koncesję zaraz po załatwieniu wszystkich formalności. Trzeba wiedzieć także, że tego typu pozwolenie kosztuje. Wysokość opłat za koncesję jest zależna od rodzaju alkoholu, który zamierzamy sprzedawać.

Trzeba pamiętać o koniecznym wyposażeniu. Nieodłączna w takim miejscu jest klimatyzacja. Zadbajmy o to, aby firma, jaka montuje urządzenia oferowała także serwis klimatyzatorów. To dość ułatwia radzenie sobie z ewentualnymi usterkami na przyszłość. Serwis klimatyzatorów to bardzo pomocna sprawa – CiK Wiśniewski – naprawa chłodni. Potrzebne także są różne lodówki czy lady do chłodzenia. Czasami, kiedy produktów wymagających stale niskiej temperatury mamy w sklepie większą ilość przydadzą się komory chłodnicze. Gdy mamy tego typu potrzeby, jak również miejsce na takie urządzenia, to możemy zrobić chłodnię. Przyda nam się także naprawa chłodni, którą są w stanie zapewnić specjalistyczne serwisy. By dopracować niektóre sprawy do końca, potrzebujemy czasu i wprawy. Tak jak wymieniony serwis klimatyzatorów. Z tego względu też nie poddawajmy się, gdy na początku nie wszystko będziemy ogarniać. Do wszystkiego możemy dojść z czasem.