Tani druk

Outsourcing księgowości

Jakiś czas temu księgowy w firmie był absolutnie kluczową osobą nie do ruszenia. Teraz nieraz firmy korzystają z usługodawców zewnętrznych do prowadzenia usług księgowych i finansowych. Outsourcing księgowości, porad prawnych czy obsługi kadr i płac pozwala przede wszystkim oszczędzić pieniądze firmy.

praca

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Oszczędności dla różnych podmiotów gospodarczych powstają z różnych źródeł. Dla niedużych firm angaż danego pracownika i przeprowadzenie dla niego wymaganych szkoleń jest droższe niż zlecenie tych działań firmie zewnętrznej. Zakres pracy w małej firmie też nierzadko nie wymaga osoby na pełnym etacie. Największe firmy traktują outsourcing jako formę inwestycji, z której profity pojawią się w perspektywie kilku lat. Niższe koszty wynikają tu tak z mniejszych cen firmy outsourcingowej w relacji do utrzymania własnego działu jak i z bardziej niezawodnej pracy firmy specjalistycznej. Na przykład badanie sprawozdań przez Financial Service Support jest trudnym zadaniem a błędnie wykonane ma poważne skutki finansowe i czasochłonne.

Decydując się na delegowanie mniej ważnych działań firma może skupić się na swojej kluczowej działalności, ludzie z firmy zewnętrznej utrzymują nierzadko wyższy poziom usług (np. audyt finansowy od jest zazwyczaj przeprowadzony bardziej obiektywnie niż przez naszych własnych pracowników, specjaliści firmy zewnętrznej mają obowiązek stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych), zmniejsza się ryzyko ponoszone w związku ze skutkami pomyłek naszych pracowników.

Jeżeli zainteresował Cię omawiany tekst, to odnośnik do źródła (http://apogit.pl/) zaprowadzi Cię do równie ciekawych materiałów. Nie ociągaj się tylko kliknij tutaj!

Prócz opisanych zalet ciężko nie uwzględnić również wad. Wolniejszy przepływ danych, mniejsze poczucie przynależności naszego przedsiębiorstwa, zaangażowanie zależne od ceny usługi to tylko niektóre z nich.

Trudno przeoczyć wszystkie powody, dla których outsourcing stał się tak popularny na zachodzie i coraz bardziej cieszy się popularnością w polskich firmach. Dlatego dobrze jest przeanalizować wszystkie plusy i minusy i podjąć najlepszą dla naszego przedsiębiorstwa decyzję.

Więcej informacji podano na stronie

Odkryj najlepszą propozycję w miejscu:Usługi finansowe w Warszawie

Źródło: Financial Service Support