Tani druk

Paniom trudniej o pracę?

Jeżeli jesteś pozbawioną pracy kobietą w średnim wieku, możesz mieć trudność ze znalezieniem stałej pracy. Obecnie rynek pracy jest wyjątkowo brutalny dla osób po pięćdziesiątce. Mimo, że osoby młode także nie znajdują stałej pracy, to osoby starsze borykają się z tym samym problemem, chociaż posiadają niekiedy wieloletnie doświadczenie.

Pani Katarzyna Kowalska aktualnie zamieszkuje w Białymstoku. Właśnie ukończyła pięćdziesiąt pięć lat. Po dwudziestu pięciu latach pracy w jednej branży została zwolniona. Pomimo zawodowego doświadczenia pani Kowalska ma kłopoty ze znalezieniem dobrej pracy.

Zobacz tutaj, sprawdź ofertę dzierżawa drukarek Wrocław naszej firmy a na pewno znajdziesz coś interesującego. Gwarantujemy bardzo atrakcyjne stawki, zatem się nie rozczarujesz!

Mimo że ukończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz kurs językowy. Przez siedem lat studiowała język niemiecki w stopniu zaawansowanym.

uczniowie podczas pracy w grupie

Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com

Wprawdzie pani Kowalska starała się znaleźć stałą pracę w zawodzie, okazało się, że w jej mieście bezrobocie jest na bardzo wysokim poziomie. Także wiek bohaterki działa na jej szkodę. Na rynku pracy ma miejsce szczególna tendencja do dyskryminowania poszukujących pracy osób w średnim wieku. W tej sytuacji wyjątkowo trudno jest uzyskać kompleksową pomoc od PUP-u.Na dzień dzisiejszy w kraju jest dużo bezrobotnych w tego rodzaju kłopotliwej sytuacji. (News – oferty pracy pielęgniarka)Chociaż Urzędy Pracy oferują od czasu do czasu dodatkowe kursy dla ludzi poszukujących pracy, jednakże nie dla wszystkich znajdą się miejsca. Wszystko zależy od zamożności gminy, która sponsoruje dany urząd pracy oraz jak dany urząd zarządza tymi pieniędzmi.

Ciekawą perspektywą dla osób długotrwale bezrobotnych są również specjalne kursy finansowane przez Unię Europejską. Można z nich skorzystać, ale należy mieć świadomość, gdzie ich szukać. Krajowy rynek pracy jest niezwykle zmienny, dlatego należy być elastycznym i w razie utraty pracy sprawnie działać i być gotowym na zmianę branży. Wówczas można podnieść swoje kwalifikacje i nabyć nowych kompetencji. W ten sposób, kiedy osoba bezrobotna znajdzie na tablicy ogłoszeń informację: praca recepcjonistka, będzie mogła bez problemu odpowiedzieć na ofertę.
Poszukiwanie pracy wymaga również więcej wysiłku niż się wydaje. Nie wystarczy co dzień wieczorem przeglądać strony internetowe i wpisywać w przeglądarkę to samo hasło: praca Rybnik. Powinno się poszukiwać ogłoszeń także poza swoim miastem.