Tani druk

Parę słów świata muzyki

Choć pewnie można jakoś sobie wyobrazić własny żywot bez muzyki, to jakby nie patrzeć nie jest to za bardzo kusząca perspektywa. Przecież praktycznie w każdym przypadku słuchanie piosenek powoduje, że niejako jesteśmy bardziej wyluzowani. Bo weźmy choćby pod uwagę słynne powiedzonko, które mówi, iż to muzyka łagodzi obyczaje. Poruszmy w takim razie w tym artykule nieco kwestii mających związek z muzyką.

koncert

Autor: BL4CK_K1N6
Źródło: http://www.flickr.com

Które zespoły są najwspanialsze? No cóż, tutaj w grę wchodzą bardzo subiektywne odczucia. Bo czy można całkowicie obiektywnie rzec, że jakiś zespół muzyczny jest przeciętny, kiepski albo odwrotnie – rewelacyjny? Bez wątpienia tak nie jest. Muzyka to nie matematyka, a więc w żadnym razie nie jest nauką. I to niesamowite w muzyce – mamy okazję przynajmniej całymi godzinami dywagować ze swoimi przyjaciółmi na temat muzyki. Chyba wszyscy mamy ukochane zespoły, za które niemal bylibyśmy w stanie się pokroić. Doskonałym bandem jest choćby bardzo znany Queen. Wielka szkoda, że Freddie Merkury umarł na AIDS!

Brytyjski band Queen(posłuchaj tutaj) spowodował, iż świat się w jakimś sensie odmienił. Ogromnym atutem tamtego okresu – zatem lata 60, 70 oraz 80 jest to, że chociaż już rządziła komercja, to tak czy siak wcale nie było tak, iż tylko miernoty były na topie. Nie należy sądzić, że obecnie jest o wiele gorzej, ale mimo wszystko kiedyś w świecie muzyki było o wiele lepiej.

Gdy poznasz już dane na prezentowany wątek, to poczytaj także także inne wpisy na ten temat – one także okażą się wciągające.

Pewnie wielu ludzi zgadza się z tym. Interesujące jest również to jak podchodzimy dzisiaj do kwestii piractwa.

Piractwo jest bardzo dużym problemem – można tak naprawdę rzec, że codziennie gwiazdy muzyczne, sprzedawcy bądź producenci tracą ogromne pieniądze. Ciężko tak naprawdę powiedzieć, iż piractwo to wyłącznie negatywne zjawisko, lecz w żadnym razie nie należy wmawiać, że to nic wielkiego. Zwłaszcza, iż funkcjonuje dużo takich rozwiązań, dzięki to którym nareszcie możemy najzupełniej legalnie słuchać ulubione piosenki!

Jak? No cóż, naprawdę godne naszego zainteresowania są serwisy takie jak chociażby Youtube. Pewnie artysta preferowałby, abyśmy kupili jego płytę, ale z całą pewnością Tom Waits czy Madonna wcale nie tracą na tym, że poszukujemy ich twórczości właśnie na Youtube. Zatem zadbajmy o to, aby słuchać muzykę, lecz robić to w taki sposób, aby w żadnym razie nie zaszkodzić swoim ulubionym twórcom.