Tani druk

Pasje poza mieszkaniem to recepta na wartościowe spędzanie wolnych chwil

W trakcie zimy często zapominamy o dbaniu o własne zdrowie. Lwią część czasu pozostajemy w zamkniętych wnętrzach- w domu czy w pracy. Wszakże jest tyle możliwości, aby aktywnie spędzić chociaż trochę czasu, zarówno w tygodniu, jak również w weekend. Co prawda zimą może ciężej wybrać się na przejażdżkę rowerem, głównie ze względu na niespecjalnie zachęcającą temperaturę, lecz wybór jest znacznie większy.

Aktywność poza mieszkaniem zimą lwiej części z nas łączy się szczególnie z jazdą na nartach. Wyjazd na stok i, z reguły, połowa dnia na śniegu, to porządny wysiłek, ale też duża przyjemność. Jeżeli warunki na stoku są odpowiednie, a pogoda sprzyja, to ciężko wyobrazić sobie lepiej wykorzystany dzień. Większe ośrodki narciarskie posiadają bardzo zróżnicowane trasy, co nie pozwoli nam się nudzić przez cały dzień, a ich stopień trudności da nam okazję do wybrania tych najlepiej dostosowanych do naszych umiejętności. Walorów dodatkowych dodają wspaniałe widoki, jakie rozpościerają się przed narciarzami w trakcie zjazdów w dół.

Zaciekawił Cię ten materiał? Jeżeli tak, to szybko sprawdź ponadto szczegóły w źródle (http://www.proformasport.pl/gryfy-obciazenia/), znajdziesz tam dodatkowe informacje.

Jednak również i czas spędzony na pobliskiej górce, w gronie przyjaciół, czy rodziny, to idealna forma aktywnego wypoczynku.

Poza samymi czysto „śnieżnymi” przyjemnościami, jakie na nas czekają o tej porze roku, są też i zabawy związane z lodem. Najpopularniejszymi są z całą pewnością łyżwy. W większości miast w czasie zimy tworzone są lodowiska i działają wypożyczalnie sprzętu. Możemy wyruszyć na romantyczny, choć aktywny, wypad na przejażdżkę, lub rodzinny wieczór na lodowisku.

Łowienie ryb

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli jednak i na to nie mamy zbytniej ochoty, bądź nasze kości ogonowe wciąż czują ostatnie wyjście , to zawsze zostają niedalekie ścieżki, parki, aleje i inne miejsca umożliwiające nam na spacery. Długi spacer spowoduje, że będziemy lepiej dotlenieni, spalimy kilka kalorii, poruszamy się, a nawet, kto wie, odnajdziemy nowe miejsce w naszej okolicy.

Co, jeśli jednak chodzenie na spacery to wciążza mało, a nie ma wystarczającego czasu czy środków na wyprawę w góry na stoki (w najnowszym artykule)? Może warto wtedy wyciągnąć narty biegowe- podczas jazdy na popularnych „biegówkach” łączymy to co najlepsze w nartach z intensywnym spacerowaniem. Jeśli sami nie posiadamy sprzętu ciągle możemy udać się do wypożyczalni, czy nawet do sklepu- sprzęt do biegania jest stosunkowo tani, a pomoże nam dbać o regularną aktywność fizyczną i sprawi, że wyjście z domu naładuje nas pozytywną energią i odpręży na cały tydzień.