Tani druk

Pierwsza komunia święta – istotne wydarzenie

W życiu każdego człowieka, w jego najwcześniejszych i pierwszych latach, niezmiernie ważnym aspektem jest pierwsza komunia święta. Tak więc pierwsza komunia święta jest jedną z chwil, w której podczas trwającej podczas niej mszy świętej katolicy po raz pierwszy mają okazję przyjąć Eucharystię, który według wyznawanej przez nich religii jest ciałem samego Chrystusa pod postacią chleba. Dzieci przez rok, a często nawet i o wiele dłużej przygotowują się do tego bardzo ważnego wydarzenia w ich życiu. Przygotowania te odbywają się zarówno przy parafii, do której uczęszczają dzieci, a również w szkole do której chodzą. Zarówno na zajęciach religii, jak i na spotkaniach w salach przykościelnych, czy na wspólnych spotkaniach w samym kościele.

pierwsza komunia

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Pociechy w tym jakże specjalnym dniu ubierają się w wyjątkowe oraz jedyne w swoim rodzaju odświętne stroje, przygotowane tylko na tę właśnie okazję. Stroje komunijne dziewczynek są specjalnymi białymi sukienkami, a stroje komunijne chłopców to nic innego niż garnitury, lub tak zwane alby komunijne.

Zainteresował Cię wpis tekst? To przejdź do serwisu (https://www.elian.eu/pl/igly-do-szycia-recznego), by zapoznać się z ciekawymi info na ten temat, jakie dla Ciebie opublikowaliśmy.

Alba jest bardzo jedyną w swoim rodzaju formą ubioru. Według iście encyklopedycznego znaczenia tego słowa, jest to bardzo długa, biała szata liturgiczna, noszona przez wszystkich duchownych oraz usługujących wszystkich stopni w czasie liturgii obrządku łacińskiego oraz przez duchownych wielu kościołów protestanckich. Oprócz wspomnianych oficjalnych strojów w jakie tego dnia ubierają się podchodzące do pierwszej komunii świętej dzieci, coraz częściej spotykane są sytuacje, gdy pociechy mają ubrane również tak zwane dodatki. Do takich wspomnianych przeze mnie chwilę wcześniej gadżetów, należą między wieloma innymi na przykład dla chłopców koszule wizytowe, zarówno z krótkim, jak i z długim rękawkiem, eleganckie, a wręcz galowe spodnie, kamizelki, a także wiele modeli butów. Do tego rodzaju dodatków także można zaliczyć nawet i chłopięcą bieliznę, a także i rękawiczki, które nadają nieco charakteru chłopcu, które to dziecko właśnie ma pójść do swojej pierwszej komunii świętej. Gadżety dziewczęce są nieco bardziej zróżnicowane a także jest ich o wiele więcej (jak przygotować dziecko do pierwszej komunii świętej). Tak więc dziewczynki jako dodatki mogą mieć na sobie ubrane między wieloma innymi na przykład takie elementy stroju jak wianki, zarówno te stworzone z prawdziwych kwiatów, jak i te z kwiatów sztucznych, a także oryginalne wianuszki, czyli z kamieni, zarówno prawdziwych, czyli oryginalnych kamieni szlachetnych, jak i zamienników, tylko te kamienie imitujących (sprawdź dodatki komunijne). Oprócz wianuszków, które z całą pewnością upiększą głowę, każdej małej dziewczynki, która właśnie przeżywa jedną z najpiękniejszych chwil w swoim życiu, czyli chwilę pierwszej komunii świętej, możemy także wśród gadżetów odnaleźć pelerynki, które na pewno wprowadzą bardzo ciekawy akcent do zwyczajnego, bardzo popularnego stroju komunijnego dziewczynki. Oprócz wspomnianych oraz opisanych chwilę wcześniej pelerynek oraz wianków, z gadżetów dla dziewczynek, możemy wybrać także przeróżnego rodzaju rękawiczki oraz torebki, które z całą pewnością sprawią, że nasza pociecha, czyli w tym przypadku nasza mała córeczka, podczas jednej z najważniejszych uroczystości w jej dotychczasowym życiu, będzie wyglądała nie tylko bardzo ślicznie oraz uroczo i oryginalnie, a także będzie pięknie prezentować się wśród najbliższych na zdjęciach z pierwszej komunii świętej, będących swoistą pamiątką z najmłodszych lat życia dziecka oraz z jego najpiękniejszych chwil.

Czy wiesz, że więcej przeczytasz tutaj (http://www.libeli.pl/faq/)? To oczywiście podobna problematyka, więc niewątpliwie sugerowane materiały także są godne polecenia.