Tani druk

Pionierskie projekty domów jednorodzinnych z garażem – teoria i praktyka

Dużo inwestorów projektuje budowę domu z oddzielnym garażem. Niewątpliwie taki plan nie jest korzystny. Planując budynek wolnostojący z wcielonym garażem możemy zaoszczędzić pieniądze i czas, i wbrew stereotypom, plan takiego domu w żadnym wypadku nie jest trudny.

dom

Autor: Aleksey Gnilenkov
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze sprawdzają się projekty domów jednorodzinnych z garażem jednostanowiskowym. Dużym walorem tego typu garażów jest wygodne przejście z garażu do domu. Po wstawieniu wozu do garażu, zasuwamy bramę i od razu możemy iść drzwiami do pokojów. () Przy garażu może znajdować się dodatkowe pomieszczenie. Sporo ludzi przeznacza to miejsce na pralnię, prasowalnię bądź siłownię. Oczywiście stawiając dom z garażem winnyśmy pamiętać o treściach praktycznych. Najpierw trzeba wspomnieć o ociepleniu.

Wiadomo, że garaż będzie grzany grzejnikami, pamiętaj aczkolwiek, iż temperatura w garażu jest niższa, aniżeli temperatura w pokojach. Dlatego powinno się ocieplić ściany garażu.

Nie wahaj się: przejdź do serwisu (http://www.kancelaria-adwokat.biz/oferta/prawo-karne-i-karno-skarbowe/), żeby uzyskać ciekawe fakty na prezentowany w tekście zagadnienie. Czekamy z niecierpliwością na twą recenzję!

To bez wątpienia zmniejszy stratę ciepła w domu. Gdy przychodzi zima, dach garażu pokrywa się śniegiem. Często jest tak, że na ścianie stojącej bezpośrednio pod tym dachem pojawia się wilgoć. Aby uniknąć mokrych niespodzianek nieodzowne jest stosowne zabezpieczenie pasa elewacji nad garażem, wzdłuż spojenia z dachem, najodpowiedniej użyć fartucha z blachy.

dom
Jak wiadomo, istnieją przeróżne projekty domów jednorodzinnych z garażem – Studio Krajobrazy. Niektóre z nich mają w zarysach umiejscowienie drzwi przejściowych do garażu – w kotłowni. To później może okazać się problemem. Weźmy przykładowo taki scenariusz – oto palisz zimą w piecu i w pomieszczeniu pojawia się dym. Gdy udasz się do domu, dym przedostanie się do pokojów. Z tej przyczyny zdecydowanie lepiej jest umiejscowić drzwi przejściowe do garażu – w korytarzyku, nie w kotłowni.

Na koniec możemy dodać, że, projekty domów jednorodzinnych z garażem przewidują również zagospodarowanie powierzchni , która znajduje się nad garażem. Częstokroć na dachu garażu znajduje się taras. Jeśli nad garażem ulokowane są pomieszczenia, zdecydowanie prawidłowiej jest, jak są to pomieszczenia gospodarcze. W takim razie naturalnie należy pamiętać o właściwej wentylacji.