Tani druk

Planowanie pogrzebu

Utrata bliskiej osoby jest za każdym razem koszmarnym wydarzeniem, niezależnie od jej wieku czy ewentualnych chorób, z jakimi się zmagała. Dziś diagnostyka pozwala na wczesne wykrywanie konkretnych schorzeń, z tego powodu dużo osób jest z góry „przygotowanych” na śmierć, jednakże nawet jeżeli jest to oczekiwane wydarzenie, ból dalej jest taki sam.

Jednym z najbardziej problematycznych doświadczeń jest zaplanowanie pogrzebu. Nowoczesne firmy pogrzeb gwarantują jednakże dość szeroki wachlarz usług i w sumie całość prac biorą na własne barki, gdyż mają świadomość tego, że dla bliskich zmarłego, organizowanie pogrzebu może być ponad siły.

różaniec

Autor: Pacopus
Źródło: http://www.flickr.com

Dosyć znaczącym zainteresowaniem charakteryzuje się obecnie między innymi kremacja zwłok Wrocław. Jest to alternatywa dla tradycyjnego składania ciała zmarłego w trumnach. Dzięki współczesnej technice kremacja jest faktycznie szybka i błyskawiczna. Rzecz jasna, pogrzeb (zobacz zdjęcia w szkle) Wrocław nadal jest organizowany, gdyż w grobie można łożyć urnę z prochami. To od rodziny zmarłego oraz jego ostatniej woli zależy to, w jaki sposób będą organizowane wszystkie ceremonie. Trzeba podkreślić, że usługi pogrzebowe Wrocław to najczęściej kompleksowe zajmowanie się pogrzebem, od transportu ciała, po ubranie zmarłego oraz umieszczenie go w kaplicy albo sali pożegnań. Obecnie coraz więcej osób decyduje się również na wykonywanie makijażu osobom zmarłym, dzięki czemu wyglądają bardziej naturalnie.

Trend ten przywędrował do Polski z USA i z miejsca stał się nadzwyczaj popularny. Zakłady pogrzebowe są w stanie zaproponować również bogaty wybór trumien, urn, wieńców oraz kwiaty niezbędnych w czasie uroczystości pogrzebowych. Jest to ogromne wsparcie, gdyż rodzina może w jednej firmie dopełnić większość obowiązków.
Planowanie pogrzebu powinno bazować również na ostatniej woli zmarłego. Dużo częściej osoby, jakie oczekują już śmierci dają rodzinom wytyczne dotyczące tego w jaki sposób ma prezentować się uroczystość czy umieszczają podobne wskazówki we własnym testamencie. Z racji tego, że pogrzeb (kliknij tutaj) jest z reguły naprawdę drogą usługą, wiele firm pogrzebowych proponuje transakcje bezgotówkowe, pozwalające na rozliczenie w momencie, kiedy rodzina dostanie zasiłek pogrzebowy.