Tani druk

Po co nam audyt finansowy?

Gdy prowadzimy własne przedsiębiorstwo z pewnością znane jest nam określenie audytu finansowego. Większość ludzi czuje strach na samą myśl o audycie i uważa go za kolejną straszną, obowiązkową kontrolę. Audytor staje się potworem czyhającym na najmniejsze nawet potknięcie finansowe firmy tylko dlatego żeby móc je wytknąć i wyciągnąć konsekwencje. To błąd. Audyt finansowy to pewien zestaw czynności i testów, mających pomóc w sprawdzeniu czy sprawozdanie finansowe firmy jest przygotowane prawidłowo i czy nie występują istotne rozbieżności pomiędzy stanem rzeczywistym a tym ze sprawozdania.

Świnka skarbonka

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Wszelkie proceduralne wymogi powiązane z audytem reguluje ustawa o rachunkowości. Naturalnie nie każda firma ma obowiązek poddawania się audytowi. Powinny być spełnione pewne warunki opisane wymienioną wyżej ustawą.

Księgowość, finanse

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Analiza zestawień finansowych firmy nie jest już dla właścicieli przerażającą koniecznością. Udają się do kontrolerów sami, gdyż jest to sposób żeby upewnić się, czy raporty finansowe zgadzają się ze stanem rzeczywistym, czy może istnieje szansa na podniesienie efektywności przedsiębiorstwa itp.

Każdemu właścicielowi przedsiębiorstwa powinno zależeć na tym żeby wszelkie raporty były prawidłowe i właściwie przygotowane. To pokazuje profesjonalne podejście do biznesu. Automatycznie wzrasta zaufanie do naszej marki z perspektywy klientów czy potencjalnych partnerów w interesach. Im bardziej przejrzyste działania przedsiębiorstwa tym prościej można zaufać danej marce.

podatki

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Gdy nasze sprawozdania finansowe są regularnie poddawane audytom mamy gwarancję, że wszystko przygotowywane jest na odpowiednim poziomie. Dodatkowo – nawet jeżeli popełnimy jakikolwiek błąd, zostanie on szybko wychwycony i poprawiony, dzięki czemu uchronimy się przed poważniejszymi kłopotami, które mogłyby zostać spowodowane przez taki drobny błąd.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeśli tak, to przeczytaj dodatkowo ten świetne źródło (https://raczynski-kancelaria.pl/adwokat-tomasz-raczynski/). Przekonaj się, to także okaże się dla Ciebie warte zainteresowania.

Nie bójmy się udawać do biegłych rewidentów z prośbą o audyt. Musimy zdać sobie sprawę, że nie pracują po to, by nas zgnębić, lecz po to aby pomóc nam napisać rzetelne raporty. Z pewnością po pierwszym audycie przekonamy się, że to nic strasznego i regularnie będziemy w przedsiębiorstwie prowadzić badanie raportów finansowych.

Odkryj polecaną ofertę na:Usługi finansowe w Warszawie.

Źródło: http://www.fss-finanse.pl