Tani druk

Jak możemy znaleść profesjonalnego fizjoterapeutę?

Fizjoterapeuci nie mają dobrej prasy, lecz nic w tym dziwnego. Brak unormowania tego rodzaju kwestii w zakresie wykonywania tego rodzaju zawodu wykreowało dziwną osobliwość, że koncesjonowanym specjalistą w tej dziedzinie może zostać każdy – pierwszy lepszy obywatel z ulicy po ukończeniu ledwie kilkugodzinnego kursu… To nieuczciwie zaniża poziom osób, którzy naprawdę są powołani do bycia fizjoterapeutami, ukończyli studia wyższe i naprawdę mają w ręce fach. Jak wobec tego znaleźć tego naprawdę dobrego fizjoterapeutę?

Spa, masaż ciała

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Bez wątpliwości najprościej go znaleźć w dużym mieście. Jeśli sprawdzilibyśmy wyniki najbardziej znanej wyszukiwarki internetowej to zdecydowanie najwięcej wyników da nam fraza: fizjoterapeuta (vivamedica.pl/?onas) Warszawa. W dalszej kolejności odnajdą się kolejne miasta powyżej niż 500 tysięcy mieszkańców. Nic w tym zaskakującego, duże miasta zaskakują swoimi możliwościami, kuszą ilością chętnych, i choć zapewniają też niestety mnóstwo konkurentów i innych nieprzyjemności, w końcowym rozrachunku dają większą możliwość przyszłego sukcesu (Warszawa fizjoterapeuta).

Z pozycji klienta to, że jest tak duża współzawodnictwo na rynku to same korzyści – duży wybór, a dzięki temu spora rozpiętość w cenach za oferowane usługi. Łatwo można znaleźć speca, który wpisuje się w nasze kalkulacje budżetowe. Ta jednak możliwość kryje w sobie również znaczącą skazę. To, że jest tak duży wybór powoduje często obniżanie usług, a jak powiedziałem na wstępie – brak przepisów w tej kwestii stwarza niekorzystną okoliczność dla nabywcy – kiepska usługa pseudospecjalisty. Dlatego taki nadmiar paradoksalnie może nam zaszkodzić, a jeśli ponadto naszym głównym wyznacznikiem będzie cena, stąd już łatwa droga do wyboru niewłaściwej osoby.

Ranking Lekarzy - opinie o lekarzach

Źródło: RankingLekarzy.pl

Pamiętajmy więc, że przed ostatecznym postanowieniem warto skorzystać z pomocy starej jak świat – rekomendacji bliskiej nam, lojalnej osoby. Wiele osób przyzna, że tego typu sposób sprawdza się dosyć często. Po prostu, jeśli ktoś poznał daną osobę w akcji to ma najlepszy wgląd w jej umiejętności. Żadna teoria, piękne deklaracje i najładniejsza reklama (kasety ścienne z taśmą) tego nie przekażą. Liczy się najmocniej miarodajna opinia – osoby, której jesteśmy w stanie zaufać.

A co jeśli nie znamy lojalnej osoby, która korzystała z usług takiego typu fachowca? Najlepiej wtedy skorzystać z rady wirtualnych „przyjaciół”, czyli poszukując w miarę pomocne i rzetelne informacje w Internecie. Jest wiele portali czy forów dyskusyjnych, na których można wyszukać opinie czy dyskusje dotyczące poszczególnych fizjoterapeutów. Warto skorzystać z tego typu informacji, ale tez zachować należyty rozsądek, pamiętajmy bowiem, że tzw. marketing szeptany (czyli niby wiarygodne głosy na forach internetowych to tak naprawdę opłacone głosy) może nas skierować| na niewłaściwe tropy. Sprawdzajmy więc starannie i nie zadowalajmy się pierwszą lepszą opinią (odsyłam tutaj).