Tani druk

Poczucie bezpieczeństwa na stanowisku w pracy jest istotne

Pracownik fizyczny to osoba, która, jak nazwa wskazuje,para się zajęciem wymagającym przede wszystkim użycia siły fizycznej. Jednakowoż nie jest to do końca prawdą. Wiele robót wymaga specjalistycznego przeszkolenia lub dodatkowych umiejętności, jak na przykład obsługa urządzeń.

bezpieczeństwo

Autor: Andy Maguire
Źródło: http://www.flickr.com
Ponad to osoby, które pracują fizycznie wielokrotnie narażają swoje bezpieczeństwo. Niebezpieczne środowisko pracy, to główna przyczyna wypadków. Wyjątkowo narażone na urazy są osoby, które pracują na budowach.Na placu budowy istnieje zwiększone ryzyko wypadku, stąd wszyscy pracownicy powinni nosić kaski i specjalnie stroje ochronne.Im większy plac budowy, tym ostrzejsze przepisy BHP, których trzeba przestrzegać. Przykładowo praca monter konstrukcji stalowych, wiąże się często z przebywaniem na dużych wysokościach, a więc wymaga specjalnego sprzętu zabezpieczającego.

Zasady BHP muszą być przestrzegane zarówno przez pracodawców, jak i samych zatrudnionych.Jeśli godzimy się na pracę w trudnych warunkach bez odpowiedniego zabezpieczenia, wystawiamy się na poważne niebezpieczeństwo. Przeprowadzane na budowach inspekcje zatrważająco często wykazują poważne zaniedbania w tym temacie. Z tego powodu co roku na budowach ginie po kilkadziesiąt osób.

bezpieczeństwo

Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu pracodawców nadal próbuje zaoszczędzić na środkach ochrony indywidualnej. Na dodatek nie przeszkala się robotników w zakresie BHP,brak też stałej kontroli inspektora BHP podczas budowy.

Sprawdź bez zwłoki wpis spod linku (http://www.rentor.pl/wypozyczalnia/prace-ogrodnicze/), gdyż zapewne zdziwi Cię to, jak niezwykle ciekawe teksty tam się znajdują.

Tego typu zaniedbania są wynikiem brak wyobraźni i nieposzanowania zdrowia własnych pracowników. Przypadki takie mają miejsce w każdym mieście. Dlatego też niezależnie od tego, czy szukamy praca Bełchatów, czy też pracy w Warszawie, należy zawsze dokładnie zbadać warunki pracy, jakie panują na placu budowy.

Niestety bardzo często zdarza się, że pracownicy są zatrudniani „na czarno”. Zwykle nie mają oni kwalifikacji i nie są prawidłowo przeszkoleni w zakresie BHP. Tacy pracownicy są szczególnie narażeni na wypadki.

Uwaga! Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejny tekst – a w nim ciekawa kwestia (https://merservice.pl/deep-learning-a-sprzedaz/) na podobny temat. Przejrzyj go koniecznie i życzymy przyjemnej lektury.

Jednakże warto pamiętać, że z powodu braku umowy o pracę, w razie wypadku znacznie trudniej jest otrzymać odszkodowanie. Pamiętajmy jednak, że wypadek osoby zatrudnionej „na czarno” wcale nie zwalnia z odpowiedzialności karnej bezmyślnego pracodawcy. Jeszcze bardziej kłopotliwa sytuacja może się zdarzyć podczas pracy poza Polską. Wtedy możemy mieć problemy przede wszystkim z uzyskaniem bezpłatnej pomocy lekarskiej w przypadku wypadku.
Więcej na