Tani druk

Pogrzeby – na wieki wieków korzystny biznes

Jednym z produktów, na który popyt w każdym czasie utrzymuje się na niezmiennym poziomie, są groby. Tradycja grzebania zmarłych i upamiętniania miejsca ich pochówkuma bardzo wiele lat. Z czasem typ i forma nagrobków zmieniały się, dodawano coraz to inne materiały do ich wytwarzania. Rzecz jasna na każdym etapie typ i tworzywo na płytę nagrobną uzależnione są w największym stopniu od możliwości finansowych klienta.

zakłady kamieniarskie od zawsze były zakładami przynoszącymi zyski. Działają one w większości przypadków blisko cmentarzy, gdzie znajdują największą liczbę klientów. Im więcej więc nekropolii w danej miejscowości, tym więcej może być tego typu punktów. Nie budzi zdziwienia więc fakt, że frazy w rodzaju „ są tak chętnie wpisywane w Internecie.

Typy nagrobków

marmur

Autor: Mr. T in DC
Źródło: http://www.flickr.com

Nagrobki – (zobacz: nagrobki podwójne) dzieli się na dużo typów. Na pewno wymienić można nagrobki – (sprawdź informacje) pojedyncze albo podwójne, w zależności od tego, ile osób chce się pochować. W nagrobkach podwójnych nierzadko chowa się więcej niż dwie osoby, wówczas trumny chowa się jedna nad drugą. W sytuacji gdy pochowanych jest więcej osób z rodziny, umieszcza się większą liczbę nagrobków w pobliżu siebie i otacza się je ogrodzeniem. Dróżki pomiędzy poszczególnymi nagrobkami można wysypać żwirem; najładniej wygląda jasny. Poza typowymi płytami stworzonymi z różnego typu kamienia, spotyka się także niekiedy nagrobki wykonane z drewna. Używa się ich jednak zazwyczaj tylko przez pewien czas po pogrzebie, a później zastępuje nagrobkiem z kamienia. Nagrobek drewniany nie jest bowiem tak odpornym produktem i szybko ulega uszkodzeniom, między innymi w wyniku nasiąknięcia wodą.

Kreator nagrobkówStosunkowo nowym, a z pewnością dopasowanym do aktualnych realiów i oczekiwań klientów rozwiązaniem jest tak zwany kreator nagrobków. Jest to narzędzie, znajdujące się na stronach internetowych firm zajmujących się usługami pogrzebowymi. Narzędzie to pozwala na indywidualny wybór takich elementów jak forma i kształt nagrobka oraz jego kolor, sklejenie zdjęcia, tekstu oraz wybór przykładowych ozdób. Kolejnym etapem jest wysłanie gotowego planu do wyceny. Dzięki temu narzędziu uzyskuje się różnorodne nagrobki wzory są zróżnicowane i dostosowane do rozmaitych oczekiwań klientów.