Tani druk

Pokochać kuchnię

Krucha kaczka z karmelizowanymi jabłkami

Autor: Sofa
Źródło: Sofa
Każdy prędzej czy później staje oko w oko z gotowaniem i próbuje dać mu radę. Nieistotne jest jakiej jesteśmy płci czy ile mamy lat na karku bo cel jest ten sam – przygotować dobrą potrawę.

Nie czekaj! Jeżeli zainteresował Cię nasz wątek, to czytaj również przewóz aut z anglii następne informacje na wybrany temat. Opracowaliśmy je dla Ciebie z radością.

Żaden to wstyd nie umieć pichcić, gdyż wcześniej zawsze nas ktoś z tego wyręczał. Mogła to być opiekuńcza mamusia, pracowita małżonka czy też zakochany w kuchni mąż. Ale gdy zostajemy sami a nie rozbijamy się za jedzeniem na dowóz ani za zalewaniem makaronu z przyprawami, który nie wiadomo dlaczego nazywa się zupką chińską, to pozostaje samodzielne gotowanie.

Przed przystąpieniem do tej poszerzającej horyzonty czynności, wydaje nam się, iż nie ma nic trudniejszego. Jednak im więcej w tym siedzimy, okazuje się, iż nie ma nic prostszego a z biegiem czasu uznamy to nawet za fajne. Przyjdą te chwile gdy podczas spotkania w grupie przyjaciół będziemy mogli dorzucić swoje 3 grosze o gotowaniu gdy akurat będzie temat niedzielnego obiadu na sześć osób. Czy to nie miłe uczucie na czymś się po prostu znać i przekazywać innym cenne rady?

Ledwie się oglądniemy a będziemy chcieli mieć własną książkę kucharską by posiąść „tajemną” wiedzę kuchni francuskiej, hiszpańskiej, rosyjskiej, meksykańskiej i wielu innych. Książka kucharska czy to w formie typowo książkowej czy elektronicznej powinna pod ręką zawsze być, gdyż nie ma co ograniczać się do kilku potraw jeśli pole do popisu jest obszerniejsze i tak w ogóle nie do wyczerpania.

Należy nauczyć się przygotowywać zarówno pierogi z serem (sprawdź to), bigos, flaki jak i wykwintne sosy do makaronu czy ostatnio modny sos czosnkowy. Sos czosnkowy który co ciekawe stał się w naszym kraju sporym fenomenem. Dodaje się go teraz do każdej potrawy, która nie jest na słodko. Bez znaczenia czy to kotlet mielony, gyros czy pizza z serem. Doprawdy zjawisko na sporą skalę, nie można się już dziwić, że taka sałatka Cezar (kliknij: info) czy pasta rybna, które w założeniu nie zawierają czosnku, mogą być nam w knajpie podane właśnie z takim sosem. Jeśli nie w potrawie to na pewno przy niej niej.

Pamiętajmy, że potrawy na ostro to nie koniec świata. Wiadomo, że to są dania główne i te właściwie powinniśmy nauczyć się przygotowywać. Ale należy mieć na uwadze by nie zaniedbywać deserów i dodatków, które mogą zaspokoić nie jedno wymagające podniebienie. W gotowych przepisach łatwo znajdziemy sposoby na świeży koktajl bananowy, pyszne ciasto z herbatnikami (przejdź na stronę) a nawet dowiemy się jak powstaje chałwa i jak ją wykonać domowymi sposobami. Wszystko jest uwarunkowane od naszych chęci, bo gotowych przepisów znajdziemy całą masę.

Przepisy na pichcenie to jednak nie wszystko w temacie kuchni. Bo przecież w tej tematyce istotne są również inne procesy, jak np. dekorowanie. Dowiedzieć się możemy jak udekorować tort, jak wyprasować obrus, jak dobrać kieliszki, co położyć na stół jako dekorację oraz wiele innych.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany takimi tematami to z pewnością wyszuka dla siebie dobre źródło informacji. Może to być kulinarny serwis internetowy jak i obszerna książka poświęcona kuchni oraz gotowaniu. Należy tylko chcieć.