Tani druk

Pomocne informacje o pierwszych eksperymentach rocka

Niegdyś, aby posłuchać ulubionej muzyki trzeba było nieraz latami szukać utęsknionej płyty winylowej. Muzyki niepodobna było nabywać w Internecie, zaś sprowadzanie z zagranicy było niezmiernie kłopotliwe. Większość ludzi nie miała więcej aniżeli kilkanaście płyt w domu. Dzisiaj jest inaczej. Piosenki są z łatwością dostępne na portalach WWW, gdzie od ulubionej piosenki dzieli użytkownika jedno kliknięcie.

Nie tylko nowa muzyka wydaje się być dzisiaj bez trudu dostępna. Można również zgłębiać niezmierzone krainy klasycznego rocka. Tego rodzaju grupy jak the Who, lub Pink Floyd bezustannie mają wiele do zaoferowania współczesnemu słuchaczowi (kliknij). Jeszcze dziś mnóstwo zespołów z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych należy do ulubionych niejednego nastolatka.

rock&roll

Autor: Mackenzie Brunson
Źródło: http://www.flickr.com

Cała przygoda z rock&rollem jako formą muzyki nie będącą tylko papką z programów radiowych i dyskotek zaczęła się w Liverpoolu. To tam czworo młodych grajków stawiała pierwsze kroki grając całymi nocami po obskurnych knajpach za marne wynagrodzenie. Upłynęło ledwo kilka lat, a the Beatles uzyskali międzykontynentalną popularność, a na dodatek odcisnęli silne piętno na kartach historii muzyki. Ich kariera rozpoczynała się od hitów, których słuchaczami mogły być jedynie rozwrzeszczane młodociane Brytyjki.

Przekonaj się, że ta wskazówka spod linku (https://www.eccotravel.eu/p/malediwy) nie umknie Twej uwadze, ponieważ opisuje dokładnie taką tematykę, co artykuł, który właśnie w teraz czytasz.

„Help” i sporo innych były nieskomplikowanymi przebojami trafiającymi wprost do ich serc. Wkrótce potem jednak Bitelsi poczęli eksperymentować z formą muzyczną i technikami nagrywania. W ten sposób stworzono takie albumy, jak słynna „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” z której to utwory inspirują do dziś różnorodnych artystów z całego świata. Ponoć we własnym czasie byli sławniejsi, niż Jezus, bezspornie zaś stworzyli dużo tak nowatorskiej, jak i pięknej muzyki rozbrzmiewającej w głośnikach wielu ludzi do dziś.

Eksperymenty w rocku w latach 60 i 70 nie zatrzymały się na Bitelsach. Pink Floyd był zespołem który prawie że totalnie zrezygnował z tworzenia przebojów na rzecz estetyki graniczącej z muzyką eksperymentalną. Nie tracili przy tym intensywnej emocjonalności płynącej z ich nagrań. Zespół po odejściu pierwotnego lidera, chorego na chorobę psychiczną Syda Barretta coraz dokładniej eksplorował obszary narracji muzycznej jakie dostarczają nie tylko klasyczne instrumentarium rock&rolla, ale również syntezatory i efekty nałożone podczas nagrań. Na albumie Dark Side of the Moon oprócz mnóstwa eksperymentów muzycznych towarzyszących chwytliwym melodiom muzycy podjęli dużo głębokich tematów humanistycznych na poziome przedtem dostępnym jedynie literaturze pięknej.

Czas, czy natura człowieka i jego samotność to tematy przewodnie płyty. Muzyka tego genialnego brytyjskiego zespołu jest nieśmiertelna i każdy powinien go posłuchać, podobnie jak z resztą the Beatles .