Tani druk

Pomysł na udany wieczór – gry RPG

Role Playing Games, inaczej gry fabularne to aktualnie jeden z najczęściej stosowanych pomysłów na spędzanie wolnego czasu, zwłaszcza wśród młodzież. Na początku wymyślono gry RPG, które odgrywano w rzeczywistości. Także obecnie posiadają one swoich fanów, urządzane są tematyczne konwenty, obozy i inne takie imprezy. Z czasem wykształciły się gry o podobnym charakterze, z tym że w środowisku komputerowym. Ich typów jest wiele. Jednym z nich są gry przeglądarkowe.

Gry przeglądarkowe

Autor: Farbflut

Są to gry, do których wymagane jest w większości przypadków wyłącznie łącze internetowe i dostęp do przeglądarka. W Gry online można grać raz na jakiś czas, wypełniając jedno konkretne zadanie. Mogą także stanowić źródło nieprzerwanej zabawy. W kraju jedną z najchętniej wybieranych gier przeglądarkowych jest The West. Fabuła gry umiejscowiona jest na Dzikim Zachodzie.

To niewątpliwie niezwykle interesująca tematyka, więc jeśli masz zamiar ją przestudiować w większym stopniu, to kliknij tu, a więcej znajdziesz w treści (http://www.alpinlife.pl/zamowienie-podsumowanie.html).

Gracz może wcielić się w postać kowboja, wybraną przez siebie postać ulepszać poprzez pracę i wykonywanie zadań, a także prowadzić pojedynki z innymi uczestnikami. Każde z zadań wymaga odczekania konkretnego czasu, od kilku minut niekiedy do kilkunastu godzin. Bardzo lubiana jest także gra Settlers online. Jest to standardowa gra strategiczna, w której najważniejsze jest rozwijanie i ulepszanie swojej postaci oraz bazy.

Gry MMORPG

Gry mmorpg zaliczyć można do gier RPG, w których znaczna liczba prawdziwych graczy może brać udział w tym samym czasie. Są aktualnie bardzo popularne. Występują w wersjach darmowych i płatnych. Na szczycie światowych list popularności gier tego rodzaju od wielu lat znajduje się gra World of Warcraft. Największa liczba graczy światowych znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Więcej z tego tematu tutaj.

Zagrożenia

Dużo mówi się aktualnie o zagrożeniach związanych z graniem w gry komputerowe. Na świecie były przypadki zgonów graczy w wyniku odwodnienia, głodu i wyczerpania organizmu spowodowanych nieprzerwanym graniem na komputerze. Należy pamiętać, że gry komputerowe są zabawą o silnie wciągającym charakterze. Na uzależnienia takie narażeni są w szczególności nastolatkowie. Gry komputerowe mogą stanowić dobrą rozrywkę także wtedy, gdy gra się w nie od czasu do czasu, w chwili odpoczynku.