Tani druk

Posiadasz swoją firmę lub dopiero planujesz ruszyć z biznesem? Musisz koniecznie poznać najistotniejsze pojęcia

Posiadasz firmę? Nawet jeślijeszcze nie, jednak chcesz wystartować z własnym biznesem. Nawet nie zdajesz sobie jeszcze sprawy, jak mnóstwo przed tobą pracy. Być może słyszałeś, że posiadanie firmy to wiele obowiązków i tak w istocie jest. Jednakowoż, w biznesie również istotna jest duża wiedza, czy to w temacie swojej działalności, czy znajomości zagadnień prawnych i księgowych.

Weźmy na przykład taki obowiązek podatkowy (więcej ).

Kiedy uznasz, że ten artykuł jest ciekawy, kliknij na odnośnik do witryny (http://www.account-pl.eu/publikacje/oszacowanie-czynnikow-ryzyka-ktore-moga-prowadzic-do-oszustw-w-sprawozdaniu-finansowym), który zawiera intrygujące informacje na omawiany wątek – będą one na pewno ciekawe.

Niby fraza jest zrozumiałe, ale czy zdajemy sobie sprawę, co precyzyjnieoznacza? To wynikająca generalnie z ustaw podatkowych nieskonkretyzowana czynność koniecznego świadczenia pieniężnego,spowodowana przez zaistnienie zdarzenia zawartego w takich ustawach. Tak mówi nam artykuł 4 ordynacji podatkowej. Należy równieżw tym zakresie wiedzieć, iż każda ustawa podatkowa osobno konkretnie dla podatku jaki wyznacza, wyznacza zdarzenie, jakie może sprawić powstanie obowiązku podatkowego.

Rachunek

Autor: miguelb
Źródło: http://www.flickr.com

Obowiązek podatkowy będzie się konkretyzował w zobowiązaniu podatkowym, którego jest źródłem. Kolejnym pojęciem, które może sprawiać trudność jest amortyzacja środka trwałego. Żeby odpowiedzieć sobie na pytanie czym jest ów pojęcie musimy sobie po pierwsze wyjaśnić pojęcia amortyzacji i środka trwałego. Amortyzacja, jaka często jest nazywana jako konsumpcja kapitału, to tylko obniżenie się wartości dobra kapitałowego w określonym czasie z okazji jego zużycia albo zestarzenia się. Możemy mówić o amortyzacji kredytu, co obędzie oznaczać rozparcelowanie jego spłaty, lecz najczęściej pojęcie to znajduje zastosowanie w przypadku amortyzacji księgowej. Faktura vat, jaka jest każdy widzi, jednak większa liczba osób czerpie z faktury elektronicznej.Faktura http://efematic.pl/a elektroniczna, czyli tak zwana e-faktura jest dokumentem elektronicznym, który spójnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z wyrównuje się w kwestii prawa z fakturą standardowa, czyli papierową.

To oznacza, iż znajduje identyczne zastosowanie, jak normalna faktura. To ogromne ułatwienie dla każdego właściciela firmy gdyż dzięki e-fakturze możemy rozliczać się z fiskusem, w ten sam sposób jak przy użyciu standardowej faktury. Jednocześnie, dobrze z postanowieniemNaczelnego Sądu Administracyjnego faktura przesłana w formie elektronicznej czy wydrukowana u adresata nadal może zostać uznana jako faktura papierowa i nie musi wypełniać wymagań dla faktury elektronicznej.