Tani druk

Poszukiwanie dobrze płatnej pracy to w dzisiejszych czasach nie lada sztuka

Szukanie ciekawej pracy to dziś nie lada umiejętność. Zanim napiszemy swoją aplikację na wybrane stanowisko, powinniśmy dokładnie zapoznać się z wymaganiami firmy, w której zamierzamy się zatrudnić. Po pierwsze ułatwi nam to napisanie skutecznego CV, oprócz tego trzeba sprawdzić, jaką metodę rekrutacji stosuje konkretna firma.

praca

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy już to wiemy, to możemy rozważyć, czy naprawdę posiadamy umiejętności, których wymaga pracodawca. Oczywiście nie załamujmy rąk, jeżeli nie całkiem pasujemy do profilu modelowego kandydata . Oprócz ukończenia studiów kierunkowych i historii kariery, liczą się też kompetencje miękkie, takie jak radzenie sobie w sytuacjach stresowych, itp.

Jeśli poszukujemy ogłoszeń pod hasłem: praca Ciechanów, to możemy oczekiwać bardziej tradycyjnych metod rekrutacji, gdyż nawet słynny Browar Ciechan, prawdopodobnie największy pracodawca w regionie, jest regionalną firmą rodzinną. Jeśli ubiegalibyśmy się o stanowisko w tego typu zakładzie, możemy spodziewać się raczej rozmowy kwalifikacyjnej.W dużych przedsiębiorstwach, na terenie Wrocławia czy Krakowa, coraz częściej organizuje się tzw. Assesment Center.

praca

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to metoda, która pozwala na skuteczną ocenę kandydata oraz określenie poziomu jego zaangażowania na nowym stanowisku, na które kandyduje. Zazwyczaj przez samych uczestników sesji metoda ta uznawana jest za bardziej sprawiedliwą.

Niesamowicie pasjonuje Cię poruszana w tym artykule problematyka? Jeżeli tak, to ponadto wejdź na ten odsyłacz i zdobądź pomocne informacje (http://www.notariuszpp.pl/)!

Wynika to przede wszystkim z samej konstrukcji metody AC. Na Assesment Center każdy kandydat rozwiązuje ćwiczenia. Są oni także oceniani według takich samych kryteriów

Zastosowanie takiej metody ma także pozytywny wpływ na wizerunek przedsiębiorstwa pośród osób aplikujących. Pracownicy z reguły doceniają możliwości rozwojowe, natomiast kandydaci – dobrą organizację firmy. W przypadku gdy proces rekrutacji ukończy się dla nich negatywnie, są zadowoleni z faktu, że otrzymują pogłębioną informację zwrotną na temat swoich dobrych i słabych stron. Firmy, które organizują sesje AC, jak również udzielają informacji zwrotnych są postrzegane jako bardziej wiarygodne, a także, jak również mające większy potencjał rozwojowy.

Tutaj więcej: