Tani druk

Potrzebujesz mieszkania? Kraków posiada wiele propozycji

Ostatnimi czasy sytuacja na rynku budowlanym prezentuje się niezwykle interesująco. Młodsi ludzie, znacznie częściej porywają się na zakup nowych lokali, pragnąc żyć u siebie, zamiast w wynajmowanych pokojach.

Dzięki temu, kwoty za poszczególne nieruchomości są bardzo unormowane, bowiem im większy popyt tym mniejsze ceny. Jeśli chodzi o Kraków, mamy do wyboru mieszkania zarówno z rynku wtórnego, a także pierwotnego. Która alternatywa sprawdzi się najbardziej dla ciebie?

Jak przystało na typowe, akademickie miasto, dawna stolica Polski cały czas się rozwija. Jeśli chodzi o nowe domy okolice Krakowa mają ich znacznie więcej. Bowiem w samym mieście coraz mocniej brakuje terenów pod zabudowę, dlatego też miasto rozszerza swoje terytorium. Jeśli pragniesz mieszkać w cudownej, spokojnej okolicy, we własnym domu, powinieneś zastanowić się nad tego rodzaju propozycją. Osiedla na przedmieściach mają bardzo dobrą komunikację z resztą miasta, spotkamy tutaj miejskie linie Autobusów, a także niezwykle dobre drogi wiodące do głównych części Krakowa. Oczywiście nowe budownictwo jest bardziej kosztowne od tego wtórnego, dlatego powinniśmy liczyć się z faktem, że cena za metr kwadratowy będzie dość wygórowana. Dlatego przed dokonaniem ostatecznego zakupu dobrze jest przejrzeć dużo ofert, bowiem ceny u poszczególnych wykonawców różnią się znacząco.
Jeżeli zbyt kosztowne wydają ci się nowe domy okolice Krakowa z kolei zbytnio oddalone od jego centrum, masz jeszcze odmienną opcję. Otóż jak na wiekowe, duże miasto przystało, znajdziesz tutaj bardzo spory wybór mieszkań z rynku wtórnego. Poza tym, sporo z nich będzie znajdować się w historycznych częściach miasta, a zatem w niezwykle ciekawej lokalizacji. Ceny za metr kwadratowy będą całkiem zróżnicowane, lecz z pewnością niższe niż w wypadku rynku pierwotnego. Na nieszczęście, w tym przypadku ciężko jest nam zawyrokować, z jakim rodzajem sąsiadów będziemy dzielić blok. Bowiem mieszkania w starszych kamienicach często są czynszowe, stąd też zamieszkują je czasami dość podejrzane rodziny. Poza tym, klatki schodowe niekiedy są obskurne, ten aspekt jednak wpłynie z pewnością na niższą cenę twojego przyszłego lokalu.

Jeśli wolisz nowe domy okolice Krakowa mają wiele ciekawych propozycji z rynku pierwotnego, ulokowanych zazwyczaj na nowoczesnych osiedlach. Jeśli jednak wolisz centrum, a także cena mieszkania nie jest tobie obojętna, warto zastanowić się nad nabyciem lokum w starej czynszówce.