Tani druk

Praca na Śląsku

„Gliwice. Przyszłość jest tu”. To slogan reklamowy miasta. Jednak, czy doprawdy w owym mieście na Górnym Śląsku czeka nas idealna przyszłość? Powinno się mieć na uwadze, że Gliwice na swoją obecną markę pracują raptem od kilkunastu lat, a zaczynały od olbrzymiego bezrobocia związanego z przekształceniami lub upadłością przemysłu ciężkiego, kopalń czy huty.

Reszta miast na Śląsku – Katowice czy Bielsko – Biała to byłe stolice województw, więc wskutek tego od zawsze naturalnym było iż, mogły poszczycić się najniższym w województwie wskaźnikiem bezrobocia. Tymczasem w przeciągu lat kondycja Gliwic diametralnie się zmieniła. Dzisiejsze Gliwice to coraz niższe bezrobocie. (news: praca Gliwice)

Praca przy komputerze

Autor: Libertic
Źródło: http://www.flickr.com

Powodów dobrego wyniku Gliwic w porównaniu do miast sąsiadujących, można doszukiwać się w zlokalizowaniu w obrębie miasta pokaźnej liczby inwestorów. Inwestorzy decydują się na rozpoczęcie działalności w Gliwicach, otwierają firmy, i w konsekwencji oferują nowe miejsca pracy.

Jakie profesje poszukiwane są na terenie Gliwic ? Należy zaznajomić się z listą ogłoszeń lub zobaczyć oferty pracy w internecie. Najszybciej będzie wpisać w wyszukiwarce internetowej wyrazy, przykładowo: oferty pracy Gliwice, praca informatyk – a ukażą się nam wszelakie oferty. Spot reklamowy Gliwic ma budzić skojarzenia z nowoczesnością, postępem czy twórczym myśleniem. Pierwsza myśl – informatyka. Niewątpliwie, albowiem to sfera, która ani na sekundę nie zatrzymuje się w miejscu. Ogólnodostępny obecnie środek masowego przekazu dostarcza nam innowacyjne rozwiązania z miesiąca na miesiąc, a nawet, z tygodnia na tydzień. W duecie z informatyką idzie rozwój internetu, jego usług oraz możliwości, dlatego informatycy z całą pewnością bez pracy w mieście nie pozostaną. (Zobacz także praca brodnica) Popularnością cieszą się również zawody związane z opieką i ochroną zdrowia. Mimo, iż prawie co dziesiąty mieszkaniec śląskiego jest bezrobotny, to i tak istnieją na rynku tzw. zawody deficytowe, czyli te przy których pojawia się większa ilość ofert pracy niż jest chętnych. Aktualnie czołówkę zawodów w tej kategorii tworzą: telemarketer, robotnik gospodarczy oraz pracownik biurowy.