Tani druk

Praca w Wałbrzychu

Mimo, że od początku roku bezrobocie w Wałbrzychu zmniejszyło się o kilka procent, cały czas należy do najwyższych w kraju. Miasto od lat prowadzi walkę z bezrobociem, które spowodowała likwidacja Dolnośląskiego Zagłębia Węglowego. W celu zmiany niepokojącej sytuacji na lokalnym rynku pracy, miasto powołało w 1997 roku Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Dzięki tej inicjatywie, regionem zaczęli interesować się inwestorzy, w związku z czym swą siedzibę mają tu nowe zakłady pracy. Swoje miejsce odnalazły fabryki Toyoty, Cersanitu czy Metzelera. Strefa okazała się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”, a jej intensywny postęp zauważył nawet pewien poważny brytyjski dziennik, przyznając 3 miejsce w klasyfikacji najlepszych stref ekonomicznych w Europie.

praca jako inzynier budowy

Autor: TAFE SA Electrical Engineering
Źródło: http://www.flickr.com

Aktualny rynek pracy tak intensywnie się zmienia, że te profesje, na które jeszcze parę lat temu istniał popyt, dziś nie spotykają się z tak wielkim zainteresowaniem. Które więc zawody charakteryzuje w tej chwili największe powodzenie? (Zobacz też praca inżynier budowy) Pracodawcy deklarują, że największe braki przejawiają się w kategorii wykwalifikowanych pracowników fizycznych, i to różnych branż i specjalności. Mimo widocznego zastoju w ”budowlance” nadal istnieją trudności z zatrudnieniem betoniarzy, zbrojarzy czy też operatorów dźwigów. Nawet znalezienie odpowiedniego, wykwalifikowanego stolarza, także nie jest dziś tak prostym zadaniem. Jeżeli więc lubimy swój fach, nie rozważajmy zakupu biletu lotniczego do Anglii, tylko rozpocznijmy szukanie pracy przy pomocy stron internetowych. Portale, fora, wyszukiwarki pomogą nam, gdy sprecyzujemy interesujący nas temat, np. oferty pracy Wałbrzych, praca stolarz.

A może nosimy się z zamiarem, by otworzyć własną firmę? Nie trzeba rezygnować z własnych planów, gdyż w realizacji marzeń przyjść nam mogą z pomocą dotacje.
W Wałbrzychu często bezrobotni, wychodzą z własną inicjatywą i otwierają własne działalności, zazwyczaj w dziedzinie motoryzacji. Mimo, iż warsztatów samochodowych z każdym rokiem przybywa w obszarze miasta, nie można mówić o braku pracy. (Link: praca szwaczka) Zadowoleniem może napawać fakt, iż właśnie zawitała do nas wiosna, a wraz z nią prace sezonowe i nadzieja na niższe bezrobocie.