Tani druk

Program lojalnościowe dla wszystkich

Możemy wylewać z siebie ostatnie poty. Możemy pracować całe dnie. Można próbować jeszcze mnóstwo innych rzeczy, ale nigdy nie możemy zapominać o najistotniejszym – powodzenie naszego interesu w zdecydowanej większości jest uzależnione od satysfakcji naszych konsumentów, których, naturalnie, wpierw powinniśmy do siebie przyciągnąć.

Próżny będzie nasz wysiłek, jeśli nie znajdziemy nabywców naszego towaru.
Stąd też każdy świeżo upieczony właściciel firmy bez względu na branżę musi przyswoić sobie najważniejsze zasady (zobacz wynagrodzenie z l4 kalkulator) efektywnego marketingu. To nie jest tylko dyscyplina naukowa, to prawdziwa filozofia. Fachowcy od marketingu, którzy zdobyli już duże doświadczenie, potrafią zdziałać prawdziwe cuda.

banknot 100dolarowy

Autor: Ryan Schmitz
Źródło: http://www.flickr.com

Stąd też jeżeli tylko nasze przedsiębiorstwo może udźwignąć taki ciężar finansowy, nie należy na takim specjaliście oszczędzać. Środki zainwestowane w kampanie marketingowe zwrócą się prędzej, niż nas się wydaje.

We współczesnym biznesie karierę robi marketing relacji. Obecnie nie wystarczy tylko ogłosić się lokalnych gazetach, rozwiesić plakaty, czy nagrać reklamówkę w telewizji. Dzisiejszy klient jest wyjątkowo wymagający i my musimy pierwsi wyciągnąć do niego rękę. Jak sama nazwa wskazuje, ten gatunek marketingu koncentruje się tworzeniu trwałych stosunków z naszym nabywcą. To nie sztuka zdobyć konsumentów. Potem musimy ich jeszcze zatrzymać przy sobie.

Właśnie w tym celu zrodziły się programy lojalnościowe. Na pewno niejeden z nas posiada w portfelu całą kolekcję plastikowych kart. Otrzymaliśmy je w czasie pobytu w rozmaitych sklepach. To jest bardzo istotna część tego planu. Dowolna firma, która pragnie zatrzymać przy sobie konsumentów, zwabia ich do siebie takim właśnie drobnym gestem. Otrzymując kartę stałego klienta, dowiadujemy się, że stajemy się częścią ekskluzywnego klubu. Taka wiadomość mile łechce nasze konsumenckie ego. Czujemy się zauważeni i docenieni. W dodatku, ekspedientka informuje nas, że dzięki posiadaniu tej luksusowej karty, czeka na nas mnóstwo wspaniałych promocji, niedostępnych dla innych klientów. Właściciele popularnych sieci dają nam w ten sposób jasny komunikat: jesteśmy dla nich ważni, jesteśmy wyjątkowi!