Tani druk

Programy lojalnościowe B2B

Funkcją programów lojalnościowych, jak podpowiada nazwa, jest tworzenie i umacnianie kontaktów między dwoma uczestnikami. Najczęściej spotykane są tego gatunku przedsięwzięcia, w których marka stara się zbudować lojalność kupujących. Najczęściej stosowane są takie metody, jak np. specjalne karty, dzięki którym konsumenci zbierają punkty, naliczane za regularne zakupy. Później takie punkty zamienia się na rozmaite fanty. Badania pokazały, że dzięki takim działaniom konsumenci naprawdę są zmobilizowani do zakupów i przywiązani do marki. Z tego powodu wiele marek aplikuje takie programy, nawet gigantyczne koncerny światowe.

Biznes, mężczyźni

Autor: Biuro Prasowe Starter
Źródło: Biuro Prasowe Starter

Programy lojalnościowe B2B (takie jak: ) to modyfikacja opisanych wyżeń działań tego rodzaju. W tym przykładzie chodzi o wykreowanie mocnej więzi pomiędzy dwiema markami. Wszakże w gospodarce obok relacji konsument-marka istnieją także ważne kontakty handlowo-usługowe na linii przedsiębiorstwo-przedsiębiorstwo. Proprzedsiębiorstwo (masz więcej pytań?)owe B2B mogą być zatem bardziej rozbudowane niż klasyczne B2C. Podstawowym zadaniem firmy, która jest dostawcą jakichś artykułów lub usług dla danej działalności gospodarczej, jest wzmacnianie lojalności, by mieć stałe zlecenia. To kluczowe szczególnie teraz, gdy w naszej ekonomii pojawia się niepokój i wszystkie marki usiłują zapewnić sobie pewną przyszłość. A jakie kształty mogą przybrać programy lojalnościowe B2B? Identycznie jak w sytuacji więzi przedsiębiorstwo-konsument premiowane są regulane zakupy, jednak oczywiście nie stosuje się kart na punkty. Po prostu raz na pewien czas przedsiębiorstwo, które dostarcza pewne dobra premiuje kadrowiczów kontrahenta pewnymi bonusami. Mogą to być chociażby podróże do dalekich krajów bądź korzystne zniżki na artykuły.

Umowa

Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu

Gdy planujesz zaprojektować efektywny program tego gatunku, wynajmij zawodowców z agencji PR. Oprócz tego tacy fachowcy mogą realizować dla twojego przedsiębiorstwa takie złożone prace, jak profesjonalna obsługa programów lojalnościowych.