Tani druk

Programy lojalnościowe – czy się opłaca?

Już od dłuższego czasu głośno jest o wszelkiego typu programach lojalnościowych czy motywacyjnych. Firmy bardzo często stosują tego typu działania, bo zapewniają budowanie dobrych stosunków z klientami. Programy lojalnościowe implementowane są chętnie, bo to proste i skuteczne działanie.

Praca, biznesmen

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl

Nagradzanie zakupów punktami, lub też szansa dostania wysokiego rabatu lub prezentu po zrobieniu zakupów za określoną kwotę w wytyczonym okresie – generuje to niejednokrotnie bardzo nieznaczne koszty, a efekty są często bardzo pozytywne.

Programy lojalnościowe, które oferowane są nam na co dzień skierowane są bezpośrednio do użytkownika. To wszelkiego rodzaju zbieranie punktów, ale też loterie, konkursy podczas wydarzeń, konkursy smsowe itp.

Na pewno pragniesz poznać dodatkowe informacje tyczące się tego wątku. Jeżeli zaintrygował Cię ten aktualny artykuł (https://l-express.pl/kursy-na-prawo-jazdy), to przeczytaj go na stronie pod linkiem.

Niejednokrotnie bierzemy w nich udział, ponieważ nie wymaga on ogromnego zaangażowania, ani dużych nakładów pieniężnych, a zdobyć można całkiem sporo.

Dla kogo programy motywacyjne?

Programy motywacyjne to pewnego rodzaju typ programów lojalnościowych, jednak nie przeznaczona do klienta. Wiele firm zauważyło, że programy lojalnościowe można przełożyć, w pewien sposób „do wewnątrz”, wciągnąć w nie pracowników, dystrybutorów czy kontrahentów firmy.

praca

Autor: KIANO
Źródło: KIANO

Tego rodzaju czynności zyskały własną nazwę – właśnie „programy motywacyjne”. Najczęściej programy te pozwalają na uzyskanie premii za zrealizowanie konkretnych wyników sprzedażowych. Często wykorzystuje się do tego platformy pozwalające na gromadzenie punktów za osiągnięcie celów na pojedynczych kontach zatrudnionych. Po uzyskaniu odpowiedniej ich ilości można odebrać dodatkowe wynagrodzenie – w postaci gotówki, bonów lub innej. Sposób nagradzania pracowników zależy od tego, jak zaplanowano program.

Dobrze zwrócić uwagę na programy lojalnościowe i programy motywacyjne. Jeśli będą dobrze zaprojektowane i przeprowadzone dadzą szansę na lepsze wyniki finansowe, ale nie tylko. Najważniejsze, co można osiągnąć dzięki tego typu programom to przywiązanie klientów czy współpracowników do marki. A to jest dla firmy najistotniejsze.

Źródło: Profill.com.pl