Tani druk

Projektowanie afiszy zewnętrznych

Jeżeli mamy firmę to naturalnym jest, że chcemy ją reklamować. Forma reklamy zależny jest oczywiście od charakteru działalności, posiadanych środków i odbiorców naszych towarów albo usług. Można reklamować się w sieci, w różnego typu katalogach przedsiębiorstw, możemy umieszczać reklamę graficzną w branżowych portalach, na blogach czy forach internetowych. Dobrze jest jednak wyjść z reklamą także poza sieć.

Reklama na bilbordach

Autor: Broadway Tour
Źródło: http://www.flickr.com
Formy reklamy
Reklama zewnętrzna może przybierać bardzo zróżnicowane formy. Najbardziej powszechną i zwracającą uwagę są oczywiście billboardy. Nie mniej popularne są tak zwane citylighty, czyli oświetlone reklamy umieszczane zwykle w ściankach przystanków autobusowych, ale też wolnostojące. Bardzo wiele płotów czy ścian obwieszonych jest różnego typu bannerami, czyli reklamami drukowanymi na elastycznych foliach albo siateczkach. Jeśli idzie o reklamy outdoorowe, trwalsze niż plakat, to te właśnie bannery są rozwiązaniem wymagającym najmniejszego nakładu środków finansowych.

Jeżeli decydujemy się na tego typu reklamę, musimy przede wszystkim stworzyć projekty, wybrać folie reklamowe na których chcemy drukować, lokalizacje, gdzie chcemy ów banner powiesić. Można zlecić te prace agencji reklamowej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy zrobili to samodzielnie.

Gdzie kupić materiały?

Billboard

Autor: Ursula Stalder
Źródło: http://www.flickr.com

Materiały najlepiej kupować w wyspecjalizowanych sklepach. W internecie bez trudu można znaleźć sklep z foliami, reklamowy albo dla agencji reklamowych – nomenklatura bywa zmienna, asortyment zwykle podobny. Zawiera wszystko, co potrzebne może być do zrobienia bannerów. Folie, ramki, wszelkiego rodzaju zaczepy i całe mnóstwo innych. Nie ma też większego kłopotu, by w drukarni zamówić nadrukowanie projektu na dostarczonym przez nas materiale.

Jeżeli zamierzasz dowiedzieć się, które portale są sugerowane przez inne osoby, to zobacz polecane info (https://www.zaciskihamulcowe.pl/faq/) na tego typu temat. Mogłoby Cię ono bardzo zaintrygować.

Powinna to być oczywiście wysokiej klasy drukarnia wielkoformatowa, ale to chyba oczywiste.

Wieszanie bannerów
Nie można oczywiście zawiesić bannera w dowolnym miejscu. Dobrze jest zapoznać się z regulacjami związanymi z umieszczaniem reklam w naszym mieście. Czasami wystarczy zgoda właściciela posesji na zawieszenie na jego ogrodzeniu bannera, czasem wymagana jest także zgoda z Urzędu Miasta. Przygotowanie reklamy wymaga trochę pracy, lecz jeśli właściwie ją zaprojektujemy z pewnością przysporzy nam klientów.

Czy podnoszona tu kwestia jest dla Ciebie zajmująca? Jeśli tak, to inne tego rodzaju artykuły zobacz pod adresem, który zobaczysz tu. One też Cię zaintrygują.

Więcej na temat reklamy – telebimowa reklama w Cieszynie.