Tani druk

Prowadzenie lombardu w dzisiejszych czasach wydaje się być bardziej skomplikowane aniżeli kilka lat temu, ale nadal opłacalne

Niejeden biznesmen, który miałby chęć, by zająć się lombardem, powinien wiedzieć, że w tej kwestii zmieniło się ustawodawstwo.
Jeżeli myślimy nad tym, jaki rodzaj biznesu moglibyśmy mieć, to należy zastanowić się nad otwarciem lombardu.

archicom.pl

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com
gotowanie

Autor: Indi Samarajiva
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to w perspektywie najbliższej przyszłości pewny biznes. Warto się nad tym zastanowić. W przeszłości założenie lombardu było raczej proste. Dzisiaj wymagania są już inne.

Jeśli ten artykuł okazał się dla Ciebie interesujący, to sprawdź także ten udostępniony tutaj (https://msspektrum.pl/) tutaj materiał – on także będzie godny zainteresowania.

Musimy się z nimi zapoznać, by nie popełnić żadnego błędu. Od 2016 te lombardy, które pożyczają pieniądze, były zobligowane, by przekształcić się w spółki z minimalnym kaPITałem własnym wynoszącym 200 000 zł. Oczywiście musimy również zgłosić swą firmę do KRS. To niezwykle ważne, aby nie mieć potem jakiś problemów z prawem. By lombard funkcjonował prawidłowo i przynosił zyski, należy wziąć pod uwagę dwie rzeczy — miejsce oraz specjalizację. Pierwsza kwestia dotyczy miejscówki na nasz biznes. Wybór raczej bogatej dzielnicy będzie strzałem w kolano. Korzystniej oscylować w dzielnice, gdzie mieszka sporo ludzi, którzy są niezbyt bogaci. Wszystkie dzielnice poprzemysłowe powinny być więc korzystnym wyborem. Następna sprawa tyczy się tego, czym chcemy handlować. Czy chcemy zająć się jedynie elektroniką (smartfony, tablety, sprzęt fotograficzny itd.

) czy może na przykład handlem wszystkiego? WóWCzas sporo zależało będzie od tego, jak duży wynajmiemy lokal. Przecież gdzieś to wszystko trzeba będzie przetrzymywać.