Tani druk

Masz swój sklep online? Stwórz jego regulamin

W dzisiejszych realiach, bardzo spory odsetek naszych działalności przetransferował się do sfery Internetowej. Oglądamy telewizję online, zdobywamy nowych przyjaciół, pracujemy, odpoczywamy się.

rusztowanie na placu budowy

Autor: PEO ACWA
Źródło: http://www.flickr.com
Mało tego, znacznie więcej biznesmenów przenosi tam również swoje interesy. Jeśli jesteś osobą, która ma swój sklep wirtualny, musisz wiedzieć jakie masz prawa i obowiązki.
Podstawową kwestią, o której warto pomyśleć przy zakładaniu strony, to regulamin sklepu internetowego. Będziesz miał szansę tam zawrzeć wszelkie własne zastrzeżenia co do nadchodzącej współpracy z kupującymi. Lecz przy sporządzaniu go, powinniśmy znać swoje ograniczenia.http://www.cik-wisniewski.pl/montaz-naprawa-chlodnie-warszawa – złap okazje na naprawa urządzeń chłodniczych warszawa: http://cik-wisniewski.pl/montaz-naprawa-chlodnie-warszawa -Nie możemy zapomnieć, że prawo (pokaż szczegóły) IT stoi niżej od tego ogólnego, między innymi konsumenckiego . Toteż nie można zamieszczać w regulaminie paragrafów niezgodnych z prawem. Przykładowo, nie możemy zabierać prawa do zwrotu zakupionego towaru klientom, bowiem polskie prawo ma na ten temat przejrzyste stanowisko. Regulamin sklepu internetowego raczej powinien odnosić się do aspektów, na które mamy autentyczny wpływ. Możemy zamieścić tam informację na temat szacunkowych terminów dostawy, procedur reklamacyjnych, promocji. Mimo, iż wiele osób nie czyta regulaminów, nie daje nam to prawa do wykorzystywania tego faktu przeciwko własnym klientom. Gdyż mogą się wówczas do nas zniechęcić, a nie ma nic bardziej złego dla debiutującego biznesmena, niż niepochlebny PR. Czytaj więcej i dowiedz się wszystkiego o umowie NDA : .
Dziecko w pieluszce

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Prawo IT to zbiorowisko paragrafów z różnych kodeksów, które odnoszą się do strefy internetowej.

Jeśli masz sklep w sieci, w umieszczonym na witrynie regulaminie, nie można naginać istniejącego prawa, jest to bowiem niedopuszczalne. Dlatego jeśli nie jesteśmy zaznajomieni w temacie, możemy zlecić sporządzenie regulaminu prawnikowi.