Tani druk

Przeceny dla każdego

Bywa, że brakuje nam środków na kupno któregoś towaru. Na całe szczęście nie przejmujemy się tym, bo mamy pewność, że niedługo będzie jakaś promocja. Nie od wczoraj przecież wiemy, że promocje są niemal we wszystkich sklepach. Część sklepów stawia tylko na wielkie przeceny sezonowe, ale jest też wiele sklepów, które tworzą gazetki promocyjne, co tydzień. Oczywiście to, co widzimy w gazetkach jest zależna od tego, co w konkretnej chwili sklep chce sprzedawać nam w promocyjnych cenach.

sklep spożywyczy

Autor: nell haynes
Źródło: http://www.flickr.com
Często gazetki promocyjne dostajemy do naszych skrzynek na listy, ale ostatnimi czasy po prostu klient (polecamy mystery shopper) sam może wziąć sobie gazetkę promocyjną ze sklepu. To o niebo lepsze rozwiązanie. Na dodatek z gazetkami, podobnie jak z ulotkami, po mieście spaceruje wiele osób, które wręczają gazetki promocyjne różnych sklepów. Najczęściej są to gazetki sklepów z materiałami do budowlanki, bo to sklepy, które poszły po rozum do głowy i wiedzą, że zasypywanie skrzynek na listy nie jest dobrze odbierane. Najlepszym jednak rozwiązaniem są gazetki promocyjne w sieci. Bardzo dużo sklepów stawia na tego typu komunikację z klientami. To pozwala każdemu na samodzielne spoglądanie na to, co jest w promocji i w dużej mierze jest to bardziej ekologiczne niż stosy zwykłych gazetek.

supermarket

Autor: Lordcolus
Źródło: http://www.flickr.com

Czasem możemy kupić produkt w promocyjnej cenieJeżeli chodzi o dzisiejszy marketing to musimy pamiętać o wszystkich kanałach. Nie można sobie nic odpuszczać. A zwłaszcza, jeżeli jest bardzo duża konkurencja. Wiadomo, że mniejsza konkurencja jest, jeżeli chodzi np. o czyszczenie dużych powierzchni, a inny poziom konkurencyjności jest, kiedy spojrzymy na branżę spożywczą. Tak, więc każda firma musi wiedzieć, które kanały marketingowe będą dla niej najbardziej odpowiednie. Z tego też powodu w niemalże wszystkich sklepach w galeriach handlowych, ale nie tylko, są gazetki promocyjne.

Gazetki te mają za zadanie pokazać, jakie produkty w obecnej chwili są w danym sklepie w promocyjnej cenie – Leroy Merlin regularnie poszerza ofertę w zależności od pory roku co widać w gazetkach Leroya. Dają one możliwość klientom przejrzeć ofertę z tańszymi produktami bez pośpiechu. Wiele osób zabiera gazetki promocyjne do domu i tam je przegląda. Ale, jeśli ktoś otrzymuje gazetkę do skrzynki na listy, często niemalże z automatu ją wyrzuca. Dlaczego? Otóż klient chce sam dokonać wyboru, co jest mu potrzebne, a co jest tylko kolejnym niepotrzebnym dodatkiem do jego życia. Owszem, gdy czasem dostaniemy gazetkę z materiałami budowlanymi to może się ona nam przydać, bo nie traci ważności w dwa dni, tak jak to bywa z innymi gazetkami promocyjnymi.