Tani druk

Przemysł okręgu śląskiego na tle bezrobocia w kraju

W ostatnim czasie bezrobocie zarówno w Polsce, jak w Europie staje się co raz poważniejszym problemem. Na przykład w Hiszpanii bezrobocie sięga dwudziestu sześciu procent.

U nas nie mamy aż tak wysokich wskaźników bezrobocia, ale w wielu regionach kraju bez pracy pozostaje spora część zdolnych do wykonywania zawodu młodych osób. Regionem o najwyższym bezrobociu w lutym 2013 roku było województwo podlaskie. Dużo lepiej sytuacja wygląda natomiast w województwie mazowieckim, śląskim czy wielkopolskim. (Sprawdź też praca kierownik serwisu)

praca jako doradca i kierownik

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Porównując oferty pracy w tych regionach od razu widać, gdzie sytuacja jest znacznie trudniejsza. Region województwa śląskiego od lat znany jest z rozwiniętego przemysłu. Jest to okręg uważany za najważniejszy okręg przemysłowy w naszym kraju.

Czy ten wątek wydał Ci się ciekawy? To świetnie, ponieważ gdy klikniesz tu, odnajdziesz pożyteczne informacje (https://multibed.pl/wypozyczalnia/), które Cię z pewnością zaabsorbują.

Województwo śląskie jest okręgiem doskonale skomunikowanym. Na śląsku krzyżują się główne trasy tranzytowe. Województwo śląskie uważa się za najbardziej uprzemysłowiony obszar kraju. Zobacz też oferty pracy doradca.Na Wyżynie Śląskiej od dziesięcioleci przemysł ciężki był główną osią napędową regionu. Bardzo istotny jest tu górnictwo. Cztery kopalnie węgla należą do Katowickiego Holdingu Węglowego a oprócz tego jedenaście kopalni składa się na Kompanię Węglową. Co ciekawe jest to największa w Europie spółka górnicza. Kolejną gałęzią gospodarki, która jest ogromnie istotna jest przemysł hutniczy. Huty umieszczone są w Chorzowie, Świętochłowicach, Dąbrowie Górniczej i innych. Na śląsku ponadto bardzo ważną rolę pełni przemysł energetyczny i chemiczny.

Nic więc dziwnego, że okręg ten posiada całkiem małe bezrobocie. Co ciekawe wpisując “praca Gliwice” wyskakują na różnorodnych serwisach ogłoszenia nie tylko techniczne.

Zaciekawiło Cię to zdanie? Jeśli tak, to z radością pragniemy Cię poinformować, że kolejny ciekawy wpis (https://www.pralnia-warszawianka.pl/prasowanie-odziezy) oczekuje na Ciebie na dalszej stronie – czytaj z radością.

Pozytywny wpływ przemysłu można zauważyć w innych gałęziach i branżach. W miejscowościach górnego śląska poszukuje się osób do rozmaitych zawodów, zarówno sprzedawcy jak i managera. Prężnie działające fabryki przyczyniają się do tego, że mimo trudnych czasów w wielu branżach, sytuacja tutaj jest nie najgorsza. Ważne dla regionu są także inwestycje unijne, które w ostatnim okresie również poprawiły sytuację gospodarczą w województwie.