Tani druk

Przygotowanie pojazdu na zimę: nie daj się zaskoczyć pogodzie

Odpowiednie przygotowanie samochodu do zimy pozwoli ustrzec się wielu uciążliwych wypadków, nie jedynie problemów z rozruchem silnika, lecz też dla przykładu zmagania się z przymarzniętymi do uszczelek drzwiami.

osoby

Autor: winniepix
Źródło: http://www.flickr.com
pensja

Autor: Multi
Źródło: Multi
Przemysł morski

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Zima jest to najtrudniejszy okres dla posiadaczy pojazdów, lecz także i dla czterokołowców. Jednakże niedogodności, które wynikają z trzymania się ujemnych temperatur i opadów śniegów, można trochę zneutralizować poprzez odpowiednie przygotowanie. Naturalnie, idzie o coś więcej niż tylko zaopatrzenie się w skrobaczkę . Jest ona niesłychanie istotna, ale na nic się nie przyda, jeśli kierowca samochodu nie może otworzyć auta.

Sprawdź adres tego serwisu (http://www.raj-international.net/systemy-sygnalizacji-pozaru/) – wyjątkowo dla Ciebie opracowaliśmy nowe wiadomości na ten intrygujący temat. Kliknij w podany link – nie pożałujesz!

Najpierw musimy zadbać o stan techniczny wozu. Dotyczy to szczególnie posiadaczy aut z silnikami Diesla, albowiem okazują się one najbardziej wrażliwe na ujemne temperatury. Najczęstsze ambarasy wynikają ze słabej formy akumulatora, lecz identycznie często kłopoty z rozruchem są konsekwencją zużytego układu wtryskowego. Niestety, doprowadzenie napędu do dobrego stanu technicznego częstokroć nastręcza sporych nakładów, a bez tego nie ma co liczyć, iż wyczerpany diesel odpali w bardzo niskich temperaturach. Odpowiedniego przygotowania wymagają też wozy z silnikami benzynowymi i zasilane gazem. We wszystkich nadzwyczaj ważne będzie to, aby tankować paliwo należytej jakości z budzącego ufność źródła.

Niezależnie od typu silnika przed zimą niezbędny jest przegląd płynów , szczególnie w układzie chłodzenia – jeżeli płyn w nim zamarznie, może zniszczyć chłodnicę a także silnik. Wskazana jest również wymiana gum na zimówki.