Tani druk

Rejestracja i ochrona znaków towarowych

Zakładając swoją firmę jesteśmy nastawieni na duży sukces. Oczywiście, zdajemy sobie z tego sprawę, że należy poświęcić mnóstwo trudu i zaangażowania, by wejść na samą górę, ale sprawa na pewno jest warta świeczki. Kiedy snujemy rozległe plany, powinniśmy także nie zapominać o rzeczach mniej górnolotnych.

Do tych na pewno należy projekt oryginalnego logotypu. Logo to niezmiernie ważny element naszej strategii marketingowej. Żyjemy w kulturze obrazkowej i nasi potencjalni klienci muszą nas kojarzyć z jakimś przyjemnym dla oka znakiem. Kojarzymy przecież dużo logotypów, których nie da się pomylić z innymi. Coca Cola albo Apple są rozpoznawane przez tysiące konsumentów na całym globem, ale nad wykreowaniem tak potężnej marki pracowało przez pewien czas mnóstwo speców z dziedziny brandingu. Zanim nasza firma osiągnie taki status może minąć mnóstwo czasu, ale już na początku tej krętej drogi należy ochronić nasze znaki towarowe.

Prawo

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

To różnego typu zestawienia liter, różnych czcionek czy emblematów, które będą się kojarzyć naszym klientom z bardzo dobrą jakością oraz profesjonalizmem. (Zobacz urząd patentowy znak towarowy) To także odcień czy forma opakowania, a zatem wszelkie znaki charakterystyczne, które odróżniają nasz towar od innych na rynku.

Powinniśmy zatroszczyć się o to, by ktoś inny nie czerpał korzyści z naszej reputacji. Dlatego powinniśmy zarejestrować nasz znak towarowy niezwłocznie. W tym celu warto udać się do doświadczonego rzecznika patentowego lub właściwej kancelarii, która obsługuje takie przypadki. Można również dokonać rejestracji naszego znaku towarowego na arenie międzynarodowej. Fachowcy w tej branży mogą nam pomóc przebrnąć przez wszelkie skomplikowane procedury. (Sprawdź też autorskie prawa osobiste) Dzięki ich fachowemu wsparciu skutecznie otoczymy ochroną nie tylko nasz znak towarowy, czy przemysłowy, ale również wszelkie wynalazki, czy innowacyjne technologie, które wykorzystujemy w naszym przedsiębiorstwie. Kancelarie patentowe oferują również kompleksową pomoc w przypadku sporów sadowych w zakresie naruszenia naszych zarejestrowanych znaków przemysłowych, czy praw autorskich.