Tani druk

Rozliczanie zeznań podatkowych to nieprzyjemny obowiązek, jednakże da się go załatwić bardzo szybko

Kiedy nadchodzi termin rozliczenia pitu, bardzo dużo osób rozmyśla nad tym czy lepiej załatwić tę formalność przez sieć czy metodą tradycyjną, wypełniając papierowe dokumenty. Na pewno uzupełnianie formularzy na komputerze jest o wiele prostsze, jednak musimy pamiętać o kilku ważnych sprawach, nim się za to zabierzemy.
Nie każdy wie, iż pity poprzez Internet składa mnóstwo osób i prawdopodobnie w najbliższej przyszłości niemal wszyscy podatnicy będą to robić.

Jeżeli zdecydujemy się na to, to posiadamy do wyboru parę możliwości. Najłatwiejszą będzie naturalnie skorzystanie z strony Ministerstwa Finansów, na której działa specjalistyczna Platforma do rozliczania pitów. Nieistotne czy musimy złożyć pit 36, pit 37 czy jakiś inny – na stronie odnajdziemy wszystkie niezbędne druki, które będziemy mogli uzupełnić oraz wysłać do właściwego Urzędu Skarbowego. Wypełniając formularze w sieci z pewnością zrobimy mniej pomyłek, a wiele rubryk zostanie wypełnionych za nas przez program, który obliczy właściwe kwoty.

Jeśli potrzebne Ci uzupełniające dane na niniejszy tutaj temat, to bez wątpliwości przyda Ci się to warte uwagi wiarygodne źródło (https://super-edu.pl/korepetycje/jezyk-niemiecki/wroclaw).

Poza tym od kilku lat dostępna jest też usługa wstępnego wypełniania formularzy przez Urząd przydatne informacje na . Jeżeli zarabiamy wyłącznie w jednej firmie, to może być tak, iż otrzymamy już uzupełniony druk pit 36 czy 37, który będzie trzeba tylko przejrzeć oraz wysłać. Jest to niezmiernie wygodne rozwiązanie.

rok

Autor: Dennis Adams
Źródło: http://www.flickr.com

Inną opcją może być ściągnięcie bezpłatnego programu do uzupełniania zeznań podatkowych. W Internecie znajdziemy ich bardzo wiele, wystarczy tylko uruchomić przeglądarkę oraz wstukać właściwe hasło. Dobrze będzie przeglądnąć najróżniejsze zestawienia, aby sprawdzić, który z nich jest najlepszy sprawdź więcej na stronie . Jednak kłopot z bezpłatnym programem jest taki, iż na ogół posiada on wpisany na dobre numer KRS organizacji, która otrzyma jeden procent naszego zobowiązania podatkowego. Jeżeli zatem pragniemy na ten przykład przekazać fundusze Fundacji Słoneczko, która wspomaga osoby niepełnosprawne, to samodzielnie będziemy musieli wstukać cyfry 0000186434. W takim wypadku dobrze będzie pomyśleć o nabyciu aplikacji do uzupełniania zeznań podatkowych albo złożeniu ich w formie papierowej. Jeśli chcemy, aby ta decyzja należała do nas, to musimy pamiętać, aby znaleźć program, który nam pozwoli wpisać numer KRS samodzielnie.

W wypadku zatem, gdy zdecydujemy, że nasz jeden procent otrzyma Fundacja Słoneczko posiadająca numer 0000186434, to trzeba samodzielnie wpisać go we właściwej rubryce.
Warto też pamiętać, żeby załatwić wszystkie formalności związane z rozliczaniem pitów w terminie, gdyż nawet małe opóźnienie może narazić nas na nieprzyjemne konsekwencje i karę.