Tani druk

Rozliczenie PIT online. Jak to zrobić?

Blankiety on-line, aplikacje komputerowe czy też moduły finansowo-księgowe – to najszybsze sposoby na elektroniczne rozliczanie PIT-u.
Główna aplikacja E-deklaracje to rządowe narzędzie, które zapewnia użytkownikom alternatywę założenia indywidualnego konta na Portalu Podatkowym i skorzystania z pomocnego kreatora formularzy.

Jeżeli chodzi o rozliczenie pit 37, wszelkie pozostałe oprogramowania do rozliczeń również prowadzą Podatnika za rękę – link do wpisu. Analogiczne funkcje posiadają aplikacje finansowo-księgowe. Umożliwiają ewidencję jak też wydruk wszystkich popularnych zeznań, a przede wszystkim – elektroniczną wysyłkę blankietu. To narzędzie najodpowiedniej sprawdza się w wypadku przedsiębiorstw.

Te informacje wciągnęły Cię kompletnie? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej tutaj danych na innych stronach – odnajdziesz je, klikając w odnośnik znajdujący się poniżej.

Element może być połączony z innym oprogramowaniem płacowym, dzięki czemu przy wypełnianiu formularza możemy korzystać z autouzupełnienia danych.

obowiązek

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
płótno - podróż

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Nie musisz dłużej korzystać z usług biura rachunkowego, aby poprawnie wypełnić PITY 2017 – Aplikacje online krok po kroku przeprowadzą cię przez konkretny formularz. Sprawdzą strukturę danych, wyznaczą obowiązkowe pola, a czasami nawet automatycznie je uzupełniają. Kiedy jednakże okaże się, że do twojego rozliczenia wkradnie się pomyłka, będziesz mógł dokonać korekty bez dołączania ponadprogramowych uzasadnień. Kolejnym uproszczeniem jest opcja skorzystania z „deklaracji na wstępie wypełnionych”. Od tego roku będzie to dotyczyć PIT-37 jak też PIT-38. Co to znaczy w praktyce? Administracja podatkowa, na podstawie danych doniesionych przez pracodawcę (np.

PIT-11), wypełni za ciebie większość deklaracji. Wyłączne, co musisz uczynić, to uzupełnić ponadplanowe informacje – przykładowo dochody od ZUS lub rodzaj ulgi podatkowej.