Tani druk

Rozwój osobisty w biznesie w stolicy – na co zwrócić uwagę

Coaching jest zjawiskiem, z którym w ostatnim czasie można się spotkać coraz częściej. Oznacza różnego rodzaju działania, mające na celu spowodowanie szybszego rozwoju klienta. Sposoby coachingowe w szczególności często stosowane są w biznesie. Na terenie Polski proces ten wciąż kojarzony jest z działaniami o charakterze ekskluzywnym. Coraz więcej przedsiębiorców dowiaduje się jednak, że jest to strategia dostępna niemal dla każdego, a koszty nie są aż tak wysokie.

wspaniały pomysł

Autor: Mindy Johnson
Źródło: http://www.flickr.com

Zazwyczaj zresztą coaching biznesowy ma pozytywne rezultaty. Proces taki będzie polegał najczęściej na spotkaniach specjalnie wykształconych pracowników z dyrektorami przedsiębiorstw i innymi osobami, zajmującymi tam odpowiedzialne stanowiska. Takie działanie może wydatnie pomóc w przyszłym działaniu firmy, a na pewno pomaga danej osobie w kierowaniu nią. O coraz większym zainteresowaniu tego rodzaju procesami świadczyć może duża częstotliwość wpisywania w wyszukiwarki internetowe fraz takich jak „dobry coach Warszawa”.

Rola coacha
Coach jest osobą, która przeprowadza proces nazywany coachingiem. Jej rola jest bardzo istotna, ponieważ to od niej zależą skutki prowadzonego coachingu. U kandydatów na coachów W szczególny sposób poszukiwana jest właśnie efektywność działania. Ludzie ci nierzadko mają również wykształcenie psychologiczne. Taka osoba musi pamiętać, by w kontakcie z klientami stosować strategie coachingowe, nie zaś psychoterapię. Należy więc zwracać więcej uwagi na czyny i działania, a nie na emocje. Ogólnie coach musi posiadać wyższe wykształcenie. Obecnie na terenie kraju na coraz większej liczbie uniwersytetów można już znaleźć taki kierunek studiów – interesujący wpis o coachingu
Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że coaching ma prowadzić do jasno ustalonego celu. Cel ten – (dodatkowe informacje) należy sprecyzować na samym początku i musi być dokładnie dostosowany do przedsiębiorstwa. Jednostką, która ten rekomendują nas cel określa jest klient zamawiający coaching. Nie powinno się również wychodzić z założenia, że powodzenia zależy tylko od czynności coacha. Jego zadaniem jest tylko wskazanie drogi rozwoju klientowi, a ten niejednokrotnie pomiędzy kolejnymi rozmowami otrzymuje zadanie do wypełnienia. Powodzenie coachingu zależy więc od wysiłku obu stron.

Źródło: futureskills.pl