Tani druk

Rozwój osobisty w biznesie w stolicy – na co zwrócić uwagę

Coaching jest zjawiskiem, z którym w ostatnim czasie można się spotkać coraz częściej. Oznacza różnego rodzaju działania, mające na celu spowodowanie szybszego rozwoju klienta. Sposoby coachingowe w szczególności często stosowane są w biznesie. Na terenie Polski proces ten wciąż kojarzony jest z działaniami o charakterze ekskluzywnym. Coraz więcej przedsiębiorców dowiaduje się jednak, że jest to strategia dostępna niemal dla każdego, a koszty nie są aż tak wysokie.

wspaniały pomysł

Autor: Mindy Johnson
Źródło: http://www.flickr.com

Zazwyczaj zresztą coaching biznesowy ma pozytywne rezultaty. Proces taki będzie polegał najczęściej na spotkaniach specjalnie wykształconych pracowników z dyrektorami przedsiębiorstw i innymi osobami, zajmującymi tam odpowiedzialne stanowiska. Takie działanie może wydatnie pomóc w przyszłym działaniu firmy, a na pewno pomaga danej osobie w kierowaniu nią. O coraz większym zainteresowaniu tego rodzaju procesami świadczyć może duża częstotliwość wpisywania w wyszukiwarki internetowe fraz takich jak „dobry coach Warszawa”.

Rola coachaCoach jest osobą, która przeprowadza proces nazywany coachingiem. Jej rola jest bardzo istotna, ponieważ to od niej zależą skutki prowadzonego coachingu. U kandydatów na coachów W szczególny sposób poszukiwana jest właśnie efektywność działania. Ludzie ci nierzadko mają również wykształcenie psychologiczne. Taka osoba musi pamiętać, by w kontakcie z klientami stosować strategie coachingowe, nie zaś psychoterapię. Należy więc zwracać więcej uwagi na czyny i działania, a nie na emocje. Ogólnie coach musi posiadać wyższe wykształcenie. Obecnie na terenie kraju na coraz większej liczbie uniwersytetów można już znaleźć taki kierunek studiów – interesujący wpis o coachinguPrzede wszystkim należy pamiętać o tym, że coaching ma prowadzić do jasno ustalonego celu. Cel ten – (odwieź www) należy sprecyzować na samym początku i musi być dokładnie dostosowany do przedsiębiorstwa. Jednostką, która ten rekomendują nas cel określa jest klient zamawiający coaching. Nie powinno się również wychodzić z założenia, że powodzenia zależy tylko od czynności coacha. Jego zadaniem jest tylko wskazanie drogi rozwoju klientowi, a ten niejednokrotnie pomiędzy kolejnymi rozmowami otrzymuje zadanie do wypełnienia. Powodzenie coachingu zależy więc od wysiłku obu stron.

Źródło: futureskills.pl